Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pán premiér, ďakujem a „bacha“ na hrach

.eugen Korda .názory

„Koaličnú radu zrušili. Fico je chorý. Koaličná kríza pokračuje. Čo budeme dnes robiť?“ pýta sa na FB dajaký novinár. No, čo by sme robili? Nič! Konečne bude trochu pokoj.

Eugen Korda

neviem, či od štvrtkovej návštevy pána predsedu vlády na ministerstve obrany, počas ktorej predviedol nielen odhodlanie vládnuť pevnou rukou, ale aj železné zdravie, sa Robertovi Ficovi priťažilo až tak, že dnes sa už nebol schopný stretnúť so svojimi spolupáchateľmi Dankom a Bugárom, alebo išlo len o taktický manéver.

V každom prípade som s veľkou úľavou konštatoval, že dnes ani jedného z tých troch pánov možno na obrazovke neuvidím. Toto vydarené trio totiž špiní verejný priestor takým neuveriteľným spôsobom, že každý deň bez nich sa dá považovať za požehnanie nielen pre mňa, ale i pre duševné zdravie väčšiny obyvateľov tejto krajiny. Hádajúci sa koaličníci nielenže kradnú, ale ešte sa aj pred očami verejnosti  rvú o korisť ako hyeny v Národnom parku Serengeti. Bývalého kresťanského demokrata Bugára a tajne birmovaného komunistu Fica ani nenapadne hanbiť sa za to, že porušujú jedno z Božích prikázaní – „nepokradneš“. To je na tom to hrozné. Ani minimálny náznak výčitiek svedomia.

„Hádajúci sa koaličníci nielenže kradnú, ale ešte sa aj pred očami verejnosti rvú o korisť ako hyeny v Národnom parku Serengeti.“

A aj keď sa Fico s Bugárom snažia z Danka vyrobiť toho hlavného zlosyna, pravda je, že tým Capo di Tutti Capi, teda  bosom všetkých bosov je niekto celkom iný – ten, kto tu tento ohavný korupčný systém priviedol do dokonalosti, milovník drahých hodiniek, luxusných bytov, pekných frajeriek a obdivovateľ Juraja Jánošíka.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite