Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pád vlády zlodejov sa práve začal

.eugen Korda .názory

Tento komentár bol napísaný pár hodín predtým, ako prebehlo stretnutie koalície na Úrade vlády.

Eugen Korda

jej lídri sa tam pokúsia nejakým čo najmenej bolestivým spôsobom vyriešiť celkom nečakanú vládnu krízu. Neviem, či sa verejnosť niekedy dozvie, čo viedlo Andreja Danka k tomu vydieračskému kroku. A vlastne je to celkom jedno. 

Vypovedanie koaličnej zmluvy nie je niečo, čo by muselo nevyhnutne viesť k pádu vlády. A zrejme ani nepovedie. Je to však vážny signál, že táto koalícia lupičov má vážny problém. Tak, ako to už u zlodejov po vylúpení banky býva, pri delení lupu padajú nielen tvrdé slová, ale dostávajú zabrať i päste a niekedy to končí ešte horšie – popravou jedného z lupičov. 

Treba to povedať na rovinu – táto koaličná vláda je vládou zlodejov. Zatiaľ čo sa Robert Fico pred verejnosťou hrá na „pána spravodlivého“, Béla Bugár na „záchrancu demokracie“ a Andrej Danko na „obhajcu slovenských záujmov“ im v podstate všetkým ide len o jedno. Kradnúť, kde sa dá a pokiaľ možno, čo najmenej nápadne. Lenže to nejde donekonečna. 

„Vláda nielenže stratila dôveru veľkej časti verejnosti, ale už si nedôverujú ani jej členovia.“

Tak, ako sa vždy do konfliktu dostavajú po úspešnom lupe bankoví zlodeji, tak sa do krízy dostáva aj táto vláda. Darmo Fico vo svojich videoblogoch masíruje verejnosť tým, že korupcii chce zakrútiť krk.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite