Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vatry zvrchovanosti horia len v hlavách niektorých politikov

.eugen Korda .názory

Bez mučenia sa priznám, že rozpad Československa som si neželal. Hovorím to s rizikom, že sa do mňa opäť pustia tzv. národovci a nenechajú na mne nitku suchú.

Eugen Korda

v minulosti som si s nimi užil svoje – som zvyknutý. Dobre si pamätám na to potupné hlasovanie v Národnej rade Slovenskej republiky, keď poslanci museli, jeden po druhom, o „zvrchovanosti“ hlasovať za, proti či zdržať sa. A pamätám si aj na vatry zvrchovanosti, ktoré sa rozhoreli na vrcholoch našich krásnych hôr. 

Vladimír Mečiar a jeho družina pri nich rozdúchavali nielen pocit falošného vlastenectva, ale šírili aj nenávisť voči všetkým, ktorí mali na tento akt iný názor. A tak je to dodnes, len to naši vládni politici dobre maskujú do pekne oblečených slov. Jed, ktorý vypúšťajú, je však rovnaký a dolinami sa ozýva to známe „kto nejde s nami, ide proti nám.“ A kto ide proti nám, toho nakoniec budeme musieť zvalcovať. 

„Duchovnú podstatu Slovenska Robert Fico ničí spolu so svojimi straníckymi súdruhmi, odhodlanými odhryznúť si to, čo sa nepodarilo jeho duchovnému predchodcovi Vladimírovi Mečiarovi.“

Naivne som si myslel, že na oslavy Dňa zvrchovanosti už naši politici rezignovali. Veď máme toľko iných starostí, že tento deň, na ktorý si spomenie aj tak len hŕstka politikov, keď sa im to hodí, mohli nechať potichu upadnúť do sladkého zabudnutia. Nikomu by nechýbal. Ani ich voličom. Ale oni nie. Predseda vlády pri zapálenej vatre „šermuje valaškou“ a predseda parlamentu zas trepe hlúposti o tom, čo to tá zvrchovanosť vlastne je.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite