Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Čaká nás doba „po Kiskovi“?

.eugen Korda .názory

Prezident vo svojom vystúpení na Pohode na otázku Štefana Hríba, či bude opäť kandidovať, nedal jasnú odpoveď. Povedal len toľko, že sa to dozvieme najneskôr koncom budúceho roka.

Eugen Korda

Z toho sa dá vyvodzovať len toľko, že Andrej Kiska buď ešte nevie, ako sa rozhodne, alebo to už vie a nechce to povedať. Ak vie a nechce prezradiť, ako sa rozhodol, tak potom sú len dve možnosti, čo urobí. 

Kandidovať bude, a v tom prípade je viac-menej isté, že porazí každého, kto sa mu postaví. Ak sa rozhodne nekandidovať, tak Smer celkom určite postaví svojho kandidáta. Najviac sa hovorí, že by ním mohol byť Miroslav Lajčák, ktorého verejnosť vníma veľmi pozitívne. A aj pre prezidenta Kisku bude ťažké, vzhľadom na to, že má s ním veľmi dobré, možno až priateľské vzťahy, odporúčať voličom niekoho iného. 

Šance ministra zahraničia na zvolenie by tak boli veľmi vysoké. Ak sa Robert Fico  ešte raz pokúsi dostať do Grassalkovičovho paláca, tak pravdepodobne urobí obrovskú chybu a jeho súperi (napr. Iveta Radičová) budú mať veľkú šancu pripraviť mu ďalšiu trpkú porážku. Teraz by už však bola doslova potupná. 

My, priaznivci Andreja Kisku, si kladieme otázku, prečo sa stále nevie rozhodnúť a prečo uvažuje o tom, že skončí? Možné dôvody sú dva. 

„Ako hlava štátu vidí totálny úpadok politických elít, rozklad štátu, nástup extrémistických zoskupení.“

Na prvom mieste je jeho rodina. Verejne dal viackrát najavo, že deti a manželka sú to najdôležitejšie v jeho živote a v prípade potreby im dá prednosť pred akýmkoľvek úradom. To je legitímny dôvod a každý súdny človek bude vedieť pochopiť, že ak by mal viesť podobný kočovný život, aký vedie teraz, aj ďalších päť  rokov, tak jeho deti budú ochudobnené o jeho prítomnosť a hlavne „láskavo trestajúcu“ otcovskú ruku. 

Ja viem, o čom tu hovorím, lebo mňa komunisti tým, že na desať rokov zavreli do kriminálu môjho otca, o toto všetko pripravili a už nikdy sme si nevedeli k sebe nájsť cestu. Pravda, treba sa aj pýtať, či by prezidentova manželka nemala prehodnotiť svoje tvrdohlavé rozhodnutie žiť v Poprade a predsa sa len nepresťahovať niekde tam, kde by ona a deti mohli byť s manželom a otcom v každodennom kontakte.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite