Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Fico si privlastnil štátny sviatok

.eugen Korda .názory

Pod Devínskym hradom som na neho čakal viac ako hodinu. Neprišiel. Chcel som mu položiť len jednu otázku. Prečo na .týždeň podal za toho Štúra v uniforme trestné oznámenie.

Eugen Korda

predseda Matice Slovenskej, vedený v databázach ŠTB ako jej spolupracovník, Ing. Marián Tkáč, však na oslavy, ktoré si privlastnil a zorganizoval Úrad vlády, nedorazil. Neviem, či ho nepozvali alebo sa mu len v tom teple nechcelo štverať do kopca. Nie je to podstatné. 

Hneď po tom, ako sa do toho kopca rezkým krokom vydal predseda vlády, som to zbalil a išiel preč...a bola to chyba. 

Vravel som si, čo tam budem hore robiť? Počúvať tie rečičky o Cyrilovi a Metodovi z úst Roberta Fica mi pripadalo ako strata času. Lenže to som netušil, že v tieni vierozvestov neodolá a opäť si kopne do prezidenta. 

Z majestátneho brala volal nielen k penzistom, ktorí na rozdiel od hŕstky jeho ministrov museli v tej páľave sedieť na zemi, ale k celému Slovensku takto: „Haló, kričím a hovorím aj k najvyššiemu ústavnému činiteľovi tohto štátu, že je najvýznamnejší štátny sviatok, aký SR má, a musíme si ho vážiť a uctievať.“ 

Zabudol však dodať, že druhému najvyššiemu ústavnému činiteľovi Andrejovi Dankovi na tomto podujatí nepovolil predniesť prejav, a tak urazený predseda parlamentu zostal sedieť doma. Robert Fico nepovedal ani to, že sa na mnohých oslavách, kde bol prezident Kiska, neukázal. Napriek pozvaniu. 

„Jeho prerod z prísneho ateistu na veriaceho kresťana je len smiešnou pretvárkou.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite