Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kto sa bojí hlasu podobného hlasu Roberta Fica

.eugen Korda .názory

Bol som pri tom, keď sa na svetlo sveta drala zvuková nahrávka, ktorú sa dnes niektoré rádiá boja odvysielať. Vraj preto, že je tam hlas Roberta Fica.

Eugen Korda

tomu naozaj prestávam rozumieť. Predseda vlády síce verejne poprie, že je to jeho hlas, ale niektoré rozhlasové stanice aj tak preventívne púšťajú do gatí?

Čoho sa tak boja? Anonymného hlasu, ktorý zháňa peniaze vlastnou hlavou? To si fakt myslia, že by ich Robert Fico išiel zažalovať za to, že v reklame odvysielali ním hovorené vety? On nie je taký hlúpy, aby sa takto detinsky priznal.

„Keď sa nájde spravodlivý prokurátor, tak sa hlasu z nahrávky začne poriadne triasť hlas.“

Alebo sa v skutočnosti boja možnej pomsty a problémov, ktoré by im za trúfalosť odvysielať reklamu hrozila od štátnej moci? To kde žijeme? Čo je to za krajinu, v ktorej sa médiá boja anonymného hlasu?

Pamätám si dobu, keď rádio Twist (už neexistuje) odvysielalo nahrávku, v ktorej sa riaditeľ SIS Ivan Lexa celkom nepokryte dohovára s ministrom vnútra Ľudovítom Hudekom o tom ako odstavia tých vyšetrovateľov únosu Kováča juniora, ktorí tento zločin chceli reálne vyšetriť a nájsť páchateľov. Vtedajší majiteľ rádia Andy Hric riskoval všetko. Nielen majetok, ale i svoj život. Lebo vtedy sa nepohodlní ľudia odstraňovali dynamitom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite