Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vyšetrovanie Kisku sa skončilo

.eugen Korda .názory

To bolo rečí. Vraj prezident zobral na palubu lietadla osoby, ktoré tam nemali čo robiť. Dokonca aj svoju dcéru.

Eugen Korda

a ešte mal tú drzosť nielen ju odviezť do Varšavy, kde jedna slovenská firma stavia unikátny mrakodrap a jeho dcéra v tej spoločnosti pracuje, ale aj sa odvážil poklepať základný kameň. A tak sa poslanci za SMER a SNS rozhodli prezidenta trošku „prevetrať“ pred parlamentným výborom.

Ešte predtým sa však minister vnútra a dokonca i predseda vlády celé dni pohoršovali na tým, že čo si to ten Kiska dovoľuje, keď lieta do Popradu za svojou rodinou. Vraj to stojí nekresťanské peniaze. Keď sa mu tak cnie za tehotnou manželkou a dvoma deťmi, nech používa iný dopravný prostriedok. Andrej Kiska to aj skúsil – a výsledok? Jeho auto malo po ceste dve poruchy. Vlak bol síce pohodlný a nemeškal, ale zabezpečenie trasy stálo viac peňazí, ako keby prezident letel do Popradu lietadlom.

„Ani lety prezidenta USA nie sú po tom, ako sa uskutočnia, vo väčšine prípadov utajené. “

Dnes (utorok) Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií uzavrel konanie voči prezidentovi. Z jeho rokovania okrem iného vyplynulo, že na palube lietadla boli len zamestnanci kancelárie prezidenta a jeden novinár. Žiadna dcéra. Zoznam výboru poskytlo ministerstvo vnútra. To ministerstvo, ktoré tvrdohlavo odmieta zverejniť zoznam ciest pána premiéra, pri ktorých použil vrtuľník letky ministerstva vnútra.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite