Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koalícia sa bude hrať na mŕtveho chrobáka

.eugen Korda .názory

Už počas prípravy „demonštrácie nespokojnosti“ veľkej časti mladých ľudí (a nielen ich) sa z reakcií polície dalo vycítiť, že moc sa rozhodla pre dobrú stratégiu.

Eugen Korda

jednoducho nič nekomentovala, naopak, ocenila spôsob komunikácie s organizátormi a vyhlásila, že zabezpečí pokojný priebeh tohto protestu. A to sa aj stalo. Nikto, ani organizátori pochodu, ani politici, si totiž neželali, aby k nejakým konfliktom, potýčkam či ostrým policajným zákrokom počas pochodu prišlo. Pokojný priebeh protestu si síce prial každý z iného dôvodu, ale podstatný bol výsledok. Nikomu z extrémistov ani nenapadlo prísť na námestie provokovať či vyvolávať potýčky. Diskreditácia pochodu sa obmedzila na nechutné trolovanie na sociálnych sieťach. To sa však ukázalo ako celkom neúčinné.

„Dotyční páni musia vo funkciách zotrvať čo najdlhšie. Najlepšie navždy, či aspoň do premlčania zločinov, ktorých sa možno dopustili.“

Ministri Ficovej vlády zvolili výborný spôsob, ako reagovať na Veľký protikorupčný pochod. Ten sa ako príval novej krvi prehnal zaspatým Slovenskom. Politici svoje komentáre obmedzili na konštatovanie typu, že sú radi, že na Slovensku sa stále dajú slobodne a bez obáv verejne vyjadrovať názory. Marek Maďarič vyhlásil: „Politik môže a musí brať do úvahy, že sa niekde zhromaždí niekoľko tisíc ľudí, ktorí žiadajú, povedzme, jeho odstúpenie a zároveň musí brať do úvahy aj to, že niekoľko desaťtisíc, stotisíc ľudí mu dalo svoj hlas. Je to vec pomeru a okolností,“ uzavrel Maďarič. Minister zdravotníctva Drucker zas svojím typicky vyhýbavým spôsobom komentoval požiadavky demonštrantov na odstúpenie Roberta Kaliňáka. Jeho komentár pripomínal homeopatickú definíciu ministrovho charakteru a opodstatnenosti jeho zotrvania vo funkcii.

Samozrejme, nikto súdny nemohol ani vo sne čakať, že v stredu sa „Kali“ ohlási u predsedu vlády, aby mu oznámil, že mu je síce ľúto, ale vzhľadom na to, že je slušný človek a chce, aby sa všetky podozrenia z jeho divných obchodov vyšetrili, tak dočasne hádže flintu do žita a ide si poctivo zarobené milióny užiť niekde do teplých krajín.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite