Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V pondelok pri tragickej autonehode zahynul režisér a spisovateľ Peter Krištúfek. Mal len 44 rokov. 

Kotlebove rozprávky o znásilnení a krádeži

.lea Šagátová .názory

Predseda ĽSNS informoval o tom, že jeho hliadky vo vlakoch zabránili krádežiam a znásilneniu. Policajný zbor však jeho informácie uviedol na pravú mieru.

Lea Šagátová

marián Kotleba na včerajšej tlačovej besede informoval okrem iného o asociáloch, ktorí sa v medzinárodnom rýchliku pokúsili medzi Štúrovom a Novými Zámkami o znásilnenie 16-ročného dievčaťa. Na mieste sa našťastie zjavili hrdinské Kotlebove hliadky, ktoré dievčinu včas zachránili. Vlaková čata privolala políciu od miesta vzdialenú 1,7 kilometra, na ktorú vraj museli čakať dvadsať minút. Nebyť duchaprítomnej hliadky ĽSNS, dievča by malo zničený celý život.

Akoby hrdinstva nebolo dosť, Kotleba ministerstvu vnútra a polícii ponúkol, že ĽSNS rozšíri svoje hliadky na všetkých tratiach. Strana chce chrániť všetkých bežných ľudí bez rozdielu.

Kotleba by zožal celú slávu a titul hrdinská strana roka, keby sa neozvala tá nešťastná polícia a všetko nevysvetlila. Jeho výroky trochu poopravila. Presnejšie povedané, celkom zmenila.

Žena síce spanikárila a čata skutočne privolala políciu, ktorá prišla o 8 minút (strana ĽSNS musí zapracovať okrem iného aj na počítaní času). Nešlo však o pokus o znásilnenie. Vedľa dievčiny sediaci muž sa jej len letmo dotkol, pretože si myslel, že zaspala a zabudla vystúpiť. V prebudení sa zľakla, ale následne sa všetko vysvetlilo.

Facebook/Správy RTVS

Hrdinské vyjadrenia prebralo viacero médií, okrem iného bez overenia pravdivosti aj spravodajská agentúra SITA, ktorá správu o deň neskôr stornovala.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.lea Šagátová .názory
.diskusia
.neprehliadnite