Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Matovič má pravdu, ale naťahovačky v NR SR ľudí iba rozčuľujú

.michal Magušin .názory

Ak niečo občanov tejto krajiny naozaj otravuje, tak sú to nekonečné hádky o tom, ako má či nemá vyzerať rokovanie v parlamente. Aj keď je Matovič v práve.

Michal Magušin

pred pár týždňami som moderoval diskusiu v užšom kruhu ľudí medzi Milanom Krajniakom a Veronikou Remišovou. Kvalitnú debatu pokazila až konfrontácia ohľadom toho, kto môže za nízku kultúru v Národnej rade, akú vinu má Danko, čo robí zle Matovič. Pri pohľade na tváre v publiku som tento minikonflikt okamžite prerušil a prešli sme na inú tému.

Som presvedčený, že táto vnútroparlamentná vojna je kontraproduktívna aj pre samotného Matoviča. Nepridáva mu body ani u jeho vlastných voličov.

A pritom má Matovič pravdu. V prvom rade je nový rokovací poriadok zlý a pravdepodobne protiústavný. Navyše pri dnešnom konflikte s Dankom líder OĽaNO na prvý pohľad rokovák neporušil a protizákonne podľa môjho názoru konal Andrej Danko.

eugen korda
Rokovanie o vyslovení nedôvery predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi sa hneď v úvode zaseklo. Andrej Danko chcel vyviesť Igora Matoviča z rokovacej sály, následne schôdzu prerušil.

Napriek tomu považujem dnešný huriavk v parlamente aj za dôsledok chybného kroku Igora Matoviča. Prečo?

Rozhodnutie „naložiť“ Dankovi tým, že využije dieru v rokovacom poriadku a demonštratívne obrázky prepašuje do pléna cez prílohu k návrhu na odvolanie Fica, môže odvrátiť pozornosť od témy zvýšených cien energií. Tá OĽaNO posunula z pozície tých, ktorí len daromne vykrikujú, do pozície hnutia, ktoré pri vykrikovaní treba brať vážne, lebo sa stali hlásnou trúbou naštvaného davu ľudí, ktorí by inak možno volili Smer, SNS, alebo vôbec nikoho.

Igor Matovič (s podporou menej emotívnej Veroniky Remišovej) sa do kauzy energií v posledných týždňoch osobne vložil. Konal správne. Posledný prieskum agentúry Focus nadelil OĽaNO potešiteľných 10,2%, čo je po dlhšom potácaní sa okolo ôsmich percent skvelé číslo. Ľuďom imponovalo, keď sa Igor Matovič postavil za ľudí, ktorí by tento problém priamo pocítili. Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Fica bola (a je) skvelá šanca celú kauzu ešte zvýrazniť.

eugen korda
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.michal Magušin .názory
.diskusia
.neprehliadnite