Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Potemkinovský balkón

.elena Akácsová .názory

Načo je dobrá „verejnosť“ na balkóne parlamentu?

Elena Akácsová

„To je čisté Kocúrkovo,“ povedala som si v prvom momente, ako som sledovala video kolegu Jeňa Kordu z mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorú sa chceli dostať učitelia a sestričky, keďže sa rokovalo o situácii v školstve a zdravotníctve. Zvláštnym spôsobom ich však predbehli skupiny sympatizantov strany SMER-SD. Napokon sa ich na parlamentný balkón dostalo len zopár a tam boli vystavení atakom sympatizantov a sympatizantiek, až pokiaľ sa týmto neskončila šichta a neodišli napriek tomu, že schôdza pokračovala hlboko do noci.

To nie je Kocúrkovo, ale potemkinovská dedina! Uvedomila som si v zápätí. No dobre, ale kto je v tejto fraške minister Potemkin a kto Katarína II.? Komu a prečo stálo za to niečo také zorganizovať, vystaviť zamestnancov parlamentu nepríjemným situáciám a konfliktom, podstúpiť podozrenie, že sa občanom porušujú ich demokratické práva v inštitúcii, ktorá ich má chrániť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite