Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Morálny kolaps neúspešnej kandidátky SMERu

.iva Mrvová .názory

Hoci Dana Sršňová v aktuálnych voľbách nekandiduje, Facebookom sa nesie jej volebné heslo s kontrastným vyjadrením straníčky k učiteľskému štrajku. Miesto hanby začala udávať ľudí.

Iva Mrvová

dana Sršňová mala číslo 13, keď minulý rok kandidovala za stranu SMER do mestského zastupiteľstva v Ružomberku. V roku 2013 sa zas usilovala získať kreslo v župných voľbách Žilinského kraja. Za rovnakú stranu. Hoci bola v oboch prípadoch neúspešná, jej volebné heslo sa v aktuálnom dianí učiteľského štrajku objavilo opäť. Vykreslilo totiž zaujímavý rozmer Sršňovej cynickej sociálnej politiky.

Jej predvolebný plagát v posledných voľbách zdobilo, podľa nej, jej životné krédo: „Pomôcť čo len jednému človeku má zmysel.“ Na Facebookovom profile však k aktuálnej situácii učiteľov uverejnila iné vyhlásenie. „Štrajkuje 2,67% škôl. Keď sa im nepáči, môžu ísť. Začiatok optimalizácie školstva.“

Táto žena hlási zdieľanie fotografie a textu na polícii, i keď obe pochádzajú z verejne dostupných zdrojov. Už viem o...

Posted by Marian Jaslovsky on Monday, February 8, 2016

Keď neznámy dobrodinec obe vyjadrenia spojil do jedného obrázku, vznikol úspešný virál. Ľudia si fotografiu vzájomne posielali a zdieľali. Dana Sršňová vzápätí na dvoch z nich podala žalobu.

Na políciu bol predvolaný bloger Ján Benčík spolu so svojim synom. Ako sám hovorí, po zdieľaní inkriminovanej fotografie ho poslankyňa kontaktovala cez sociálnu sieť. V správe na Facebooku Benčíka upozornila, že jeho konanie je podľa nej v rozpore s dobrými mravmi a etikou. Neúspešnej kandidátke vadilo, že jej súkromný komentár je spojený s fotkou z minuloročnej kampane.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.iva Mrvová .názory
.diskusia
.neprehliadnite