Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pat a Mat z dielne Smeru odhaľujú porušenie volebného moratória

.eugen Korda .názory

Nikdy mi ani nenapadlo, že príde čas, keď niektorí tzv. „politici“ Smeru ma pobavia tak dobre, ako sa to podarilo tým dvom, ktorých si môžete pozrieť v ich investigatívnom videjku.

Eugen Korda

pre tento prípad si ich pomenujme po známej dvojici komických seriálových nešťastníkov, ktorým sa vždy namiesto opravy podarí všetko pokaziť. Nuž naši Pat a Mat si zobrali na mušku časopis .týždeň a pátrali po tom, či v prípade posledného čísla nebol porušený zákon, lebo  časopis podľa nich za peniaze propaguje Ivana Korčoka. 

Redakcia venovala profilu tohto prezidentského kandidáta veľký priestor, keďže ho dlhodobo odporúča voliť, ale nebola to platená reklama, ako obaja páni s istotou predpokladajú. Slobodné médiá fungujú inak, nepíšu podľa platenej objednávky, ale podľa svojho presvedčenia. Kampaň pána Korčoka s tým nemá nič spoločné. Ak si to obaja nevedia predstaviť, prezrádzajú čosi podstatné o sebe. Pat a Mat tiež divákom oznamujú, že časopis bol síce vytlačený ešte pred volebným moratóriom, ale – a to je podľa nich obrovské porušenie zákona – do obchodu sa dostal až o deň neskôr, keď moratórium už platilo. Vraj im to potvrdila predavačka. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite