Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Miroslav Kollár z Demokratov: Najrelevantnejší „prieskum“ bude 30. septembra

.miroslav Kollár .mimoparlamentné fórum .neparlamentná alternatíva

Sú preferencie strán v prieskumoch jednotlivých agentúr dôvodom na zamyslenie? Iste sú, či máte zrazu 19 percent a „hrozí“ vám víťazstvo, alebo 6,2 percenta, keď potrebujete po vašom „prezieravom“ koaličnom rozhodnutí 7 percent a vy máte v garáži akurát nakúpený autošrot za štátne príspevky, alebo máte v prieskumoch 4,2 či 3,8 alebo 2,2 percenta ako momentálne my.

áno, strany, ktoré odmietli spoločný volebný postup a dlhodobo sa pohybujú medzi 0,8 – 1,5 percentami, by asi mohli začať uvažovať, ako strávia nasledujúce dva mesiace. Je ale ich legitímne právo dohrať to do konca. 

Pre nás sú výsledky prieskumov, najmä tie detailnejšie – dáta o volebnom potenciáli, ktorý sa pohybuje na úrovni 13 percent, a o uvažovaní nerozhodnutých voličov –, orientačné body na mape, ale dôležité je pre nás dostať sa do cieľa. Tým je vznik kompetentnej vlády pokoja a bez chaosu, s účasťou Demokratov. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite