Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zsolt Simon, predseda Maďarského fóra: Heger a jeho (ne)moc!

.zsolt Simon .mimoparlamentné fórum .neparlamentná alternatíva

Heger sa stal predsedom vlády ako náhradník za Matoviča. Pritom takmer nikdy sa nesprával ako premiér a šéf vládnej koalície. Bol len figúrkou v rukách Matoviča a zabudol na to, že v skutočnosti je to práve on, kto má vo svojich rukách opraty od vládnej koalície.

moc síce padla Hegerovi do lona, ale on s ňou nedokázal zodpovedne naložiť. Nanešťastie pre nás všetkých, Heger v skutočnosti nevedel vládnuť. Maďarské fórum už niekoľkokrát komunikovalo, že OĽaNO má na čele s Matovičom nulový koaličný potenciál. Heger mal moc, aby si urobil poriadok vo vlastnej koalícii, a to nielen s koaličnými partnermi, ale najmä s Matovičom, kým bol riadnym premiérom. Teraz, keď je už len dočasne povereným premiérom bez jasnej väčšiny v parlamente, sa už od neho sotva dokáže odtrhnúť.  

Pán bezmocný (ne)premiér... moc treba nielen získať, ale aj mať odvahu a rozumne s ňou naložiť. Zodpovednosť za rozpad Hegerovej vlády nesie v prvom rade sám Heger a nikto iný.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite