Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Marek Šmid z KDH: Vyhostením diplomatov vyjadrilo Slovensko jednoznačný postoj k vojne

.marek Šmid .mimoparlamentné fórum .neparlamentná alternatíva

Prijímajúci štát, teda v kontexte tejto otázky Slovenská republika, môže kedykoľvek – a bez povinnosti uviesť dôvody svojho rozhodnutia – oznámiť vysielajúcemu štátu, teda v kontexte tejto otázky Ruskej federácii, že ktorýkoľvek člen diplomatického personálu je persona non grata alebo že ktorýkoľvek člen je neprijateľný.

o to viac, ak ide o nedovolené zasahovanie do vnútorných záležitostí prijímajúceho štátu vo forme podieľaní sa na špionáži. V takom prípade musí vysielajúci štát buď odvolať túto označenú osobu, alebo ukončiť jej funkciu na misii.

Diplomatický zástupca nesmie byť nijakým spôsobom zadržaný alebo zatknutý, a to ani v prípade trestnej činnosti, samozrejme, okrem jej zabránenia; je teda vyňatý z trestnej jurisdikcie prijímajúceho štátu. Na druhej strane, diplomati majú povinnosť dodržiavať právo prijímajúceho štátu a nesmú sa miešať do jeho vnútorných záležitostí.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite