Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Na Pohodu s ananásom

.filip Olšovský .kultúra

Toľko tipov pod obrázkom vraj Pohoda v tejto sezóne ešte nemala. Stačila detailná fotka ananásu, aby sa vyše päťsto ľudí na fejsbúku dovtípilo, že novým menom ročníka 2018 budú Glass Animals. A to všetko kvôli jednej vete.

Na Pohodu s ananásom Steve C. Mitchell/Invision/AP/SITA

ale po poriadku. Pred tromi rokmi nahrali Glass Animals jeden z najzaujímavejších debutov roka. Zaba bol album, ktorý znel až podozrivo vyzreto. Nikam sa neponáhľal, čarovne plynul a gradoval v tých najsprávnejších momentoch. O jeho tvorcoch, štvorici priateľov z Oxfordu, sa po chvíli hovorilo ako o nasledovníkoch najslávnejších rodákov z univerzitného mesta – Radiohead. 

„Festival v Readingu kvôli nim minulé leto premiérovo zaradil ananásy medzi zakázané predmety.“

Glass Animals slávnejších kolegov pripomínali minimálne tým, aký dôraz kládli na štúdiovú prácu. Dookola vylepšovali svoj zvuk a snažili sa ho preniesť na pódium. Zo začiatku dosť márne, ich koncerty nestáli za veľa a úplne zabíjali tajomno perfektnej Zaby. Potom ale Glass Animals otvorili novú kapitolu. A prišlo aj na ananásy. 

Niekedy pred dvoma rokmi sa rozhodli, že druhý album bude tak trochu konceptuálny. Každá pieseň bude o jednej osobe (alebo kombinácii viacerých), na ktorú za posledné mesiace narazili. Hviezdna jedenástka to dotiahla aj na obal albumu. Nuž, a jedným z jej členov je aj neznámy bezdomovec, ktorý frontmenovi kapely na ulici povedal čosi ako „mám v hlave ananásy“. Viac už nebolo treba. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite