Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Českí poslanci vydali Andreja Babiša a Jaroslava Faltýnka na trestné stíhanie v kauza Čapí hnízdo.

.recka týždňa: Rôzni umelci – Ostrov hudby 2

.filip Olšovský .kultúra

Prvý Ostrov hudby pokrýval takmer všetky prístupnejšie žánre, druhý už taký pestrý nie je. Napriek ponúka možno ešte lepšie počúvanie.

.recka týždňa: Rôzni umelci – Ostrov hudby 2

prvý Ostrov hudby bol až neuveriteľne pestrý, s ľahkosťou pokrýval takmer všetky prístupnejšie žánre, ktoré sa u nás produkujú. Vyšiel ako pocta Jurajovi Kušnierikovi a prvý projekt čerstvo vzniknutej agentúry LALA Slovak Music Export. Na Radio_head Awards získal cenu za prínos do hudby a ešte pred koncom roka vydal druhé pokračovanie. Už nie také pestré, no stále rovnako objavné. 

„Rozptyl domácej elektro-produkcie je taký veľký, že utiahne aj celý album.“

Pokiaľ bola na jednotke silno zastúpená elektronika, dvojke už jasne dominuje. Z osemnástky skladieb tvorí vyše polovicu. Občasné zmeny rytmu (Katarína Máliková, Sisa Fehér, The Ills) sú skôr výnimkou. Zaujímavé však je, že to poslucháčsky takmer vôbec neprekáža. Najmä vďaka tomu, že rozptyl domácej elektro-produkcie vo verzii 2017 je taký veľký, že utiahne aj celý album. 

Je to asi hlavné pozitívne zistenie o stave domácej scény – v tom istom čase vedľa seba funguje zástup hudobných producentov svetových kvalít.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite