Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Shabazz Palaces v A4: Nekonvenčný hip-hop zo Seattlu

.sponzorované .kultúra

Shabazz Palces sú hiphopoví samorasti, ktorí sa nepodobajú na nič, čo ste doteraz v žánri počuli. Je to hip-hop pre tých, ktorých nebaví hiphopové klišé. Pre ortodoxných je to nový pohľad na to, čo tak dobre poznajú. A pre hudobných nerdov, otvorených novej hudbe, je to niečo, čo netreba vynechať!

Shabazz Palaces v A4: Nekonvenčný hip-hop zo Seattlu

hip-hop zažíva posledné roky jeden zo svojich vrcholov. Kendrick, Frank, Tyler a mnohí ďalší dokazujú, že stále je o čom. Hudobne aj textovo. Okrem veľkého tradičného prúdu sa objavujú aj výnimoční solitéri. Jeden taký príde aj k nám. Shabazz Palaces  zahrajú v utorok 17. októbra v bratislavskej A4.

Shabazz Palaces pochádzajú zo Seattlu, z mesta, z ktorého by ste čakali všeličo, len nie hip-hop. A možno to, že im nikto neukazoval, ako sa to má robiť, ich robí takými výnimočnými. Hlavné slovo tu má Ismahel Buttler, sekunduje mu multiinštrumentalista a spevák Tendai Maraire.

Shabazz Palaces sú afrofuturizmus pre 21. storočie, zvukom prísne v roku 2017. Je tu všetko, čo požadujete od súčasného hip-hopu:  suché 808-čky, hlboké basy, funk, džez aj  podivné zvuky.  Epické inštrumentálky striedajú zvukové bažiny, v ktorých sa zachytí iba bít. Keď si myslíte, že ste ich pochopili, tak príde opäť niečo nové. Znie to ako produkcia vydavateľstva Brainfeeder – je to free džez a prog rock preložený do hiphopového jazyka.

Shabazz Palaces sú jedni z tých, ktorým nie je jedno, čo sa okolo nich deje. Vízie sveta na ich tohtoročnom albume Quazars: Born on a Gangster Star sú dystopické. Ak sa ich spýtate, čo je najväčší problém súčasnej Ameriky, viete, akú odpoveď dostanete? Je to uvedomelý hip-hop, ale všetko, len nie konvenčný.

Shabazz Palaces si obľúbil slávny nezávislý label Sub Pop, a sú to prvá hiphopová kapela, ktorá tu vydáva svoje albumy. Shabazz Palces vyrážajú na európske turné, a na ňom zoberú útokom aj Bratislavu. Buďte pri tom!

Pred zahraničnými hosťami vystúpi domáci producent Ink Midget, ktorý kontroluje všetko aktuálne na scéne bass music a hip-hopu.

Ako člen kolektívu Mäss pridáva Slovensko na mapu globálneho fenoménu dekonštruovanej klubovej hudby. Ink Midget robí aktuálnu postklubovú hudbu, tak ako iní producenti v rôznych kútoch sveta. Táto scéna je príznakom našej doby – je virtuálna, dobre prepojená a neustále sa mení a prijíma nové vplyvy.  

V A4 zahrá Ink Midget svoj autorský DJ set, pripravený špeciálne pre túto príležitosť. Diváci môžu očakávať známe tracky v nepočutých verziách, ale aj nevydaný materiál. 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.sponzorované .kultúra
.diskusia
.neprehliadnite