Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Podľa Andreja Danka nemôže prezident vymenovať Janu Laššákovú aj Mojmíra Mamojku naraz za ústavných sudcov. Informovala o tom agentúra SITA. 

.recka týždňa: Ventolin – Vitajte

.filip Olšovský .kultúra

Jednoduché elektro melódie, krautrock a odkazy na robotické témy. Midi Lidi z toho obdobia vyrástli, Ventolin do neho dospel. Ten posun vypálil dokonale.

.recka týždňa: Ventolin – Vitajte

nie tak dávno otváral koncerty o kúsok slávnejším krajanom z Midi Lidi. S výzorom Dwighta Schruta z The Office sa pohupoval za dídžejským pultom a testoval hranice zmyslu pre iróniu všetkých naokolo. Dlho hrával najmä inštrumentálne skladby, do ktorých len sem-tam čosi zakričal alebo zamrmlal. Po niekoľkých rokoch sa však Ventolin, v normálnom živote David Doubek, prednášajúci antropológiu na Karlovej univerzite, rozhodol, že nahrá pesničkársky album. A možno ani sám netušil, že ním prekoná aj kapelu, ktorej dlho predskakoval. 

„Možno by to celé aj bolo otravné, keby to nebolo tak krásne úprimné a producentsky vypiplané.“

Ventolinova novinka Vitajte totiž zo všetkého najviac pripomína práve debut Midi Lidi. Teda časy, keď kapela nespievala o varení a netočila klipy s Marekom Vašutom, ale zo všetkého najviac bola českou odpoveďou na Kraftwerk. Jednoduché elektro melódie, krautrock a odkazy na robotické témy. Midi Lidi z toho obdobia vyrástli, Ventolin do neho dospel. Ťažko povedať, kto dopadol lepšie. No minimálne pri Ventolinovi ten posun vypálil dokonale. 

Vitajte je jeden z najosviežujúcejších albumov tejto jesene.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite