Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.recka týždňa: Ventolin – Vitajte

.filip Olšovský .kultúra

Jednoduché elektro melódie, krautrock a odkazy na robotické témy. Midi Lidi z toho obdobia vyrástli, Ventolin do neho dospel. Ten posun vypálil dokonale.

.recka týždňa: Ventolin – Vitajte

nie tak dávno otváral koncerty o kúsok slávnejším krajanom z Midi Lidi. S výzorom Dwighta Schruta z The Office sa pohupoval za dídžejským pultom a testoval hranice zmyslu pre iróniu všetkých naokolo. Dlho hrával najmä inštrumentálne skladby, do ktorých len sem-tam čosi zakričal alebo zamrmlal. Po niekoľkých rokoch sa však Ventolin, v normálnom živote David Doubek, prednášajúci antropológiu na Karlovej univerzite, rozhodol, že nahrá pesničkársky album. A možno ani sám netušil, že ním prekoná aj kapelu, ktorej dlho predskakoval. 

„Možno by to celé aj bolo otravné, keby to nebolo tak krásne úprimné a producentsky vypiplané.“

Ventolinova novinka Vitajte totiž zo všetkého najviac pripomína práve debut Midi Lidi. Teda časy, keď kapela nespievala o varení a netočila klipy s Marekom Vašutom, ale zo všetkého najviac bola českou odpoveďou na Kraftwerk. Jednoduché elektro melódie, krautrock a odkazy na robotické témy. Midi Lidi z toho obdobia vyrástli, Ventolin do neho dospel. Ťažko povedať, kto dopadol lepšie. No minimálne pri Ventolinovi ten posun vypálil dokonale. 

Vitajte je jeden z najosviežujúcejších albumov tejto jesene.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite