je to pripomienka na ikonickú kultúrnu udalosť, ktorú sa podarilo zorganizovať aj v normalizačnej atmosfére. Prvý Koncert mladosti sa konal 31. júla až 1. augusta 1976 a vystúpili na ňom špičky folkovej, rockovej a jazzrockovej scény: Gabriel Jonáš, Jaro Filip, rockové Collegium musicum, v svetovej premiére Mišíkovo Etc..., populárny Modus a folkoví pesničkári Merta, Lutka, Třešňák, Miloš Janoušek, Zuzana Homolová a Gitka Šukajlová či skupina Fermata. Festival trval dvanásť hodín, od 14:00 do 2:00 ráno, navštívilo ho približne 4500 ľudí. Je považovaný za jeden z prvých open-air hudobných festivalov v Československu. Ďalší rok sa podarilo zorganizovať pokračovanie, ktoré však bolo posledné, pretože súdruhovia už ďalší ročník stopli. Popravde, zázrak boli aj tieto dva.
Ján Štrba
Tu si môžete prečítať článok s „otcami zakladateľmi“, Pavlom Borišom a Jánom Štrbom.
Ján Štrba
Po 50 rokoch uvidíme na amfiteátri dokonca aj dvoch pôvodných účastníkov: Jaroslava Hutku a Vladimíra Mertu. Tu je kompletný program:
17.00 Otvorenie koncertu
- Jaroslav Hutka
- Vladimír Merta
- Piesne Mariána Vargu v podaní Sisy Fehér, Jozefa Luptáka, Vladislava Šarišského a Oskara Töröka
- Nina Kohout
- Karpatské Chrbáty
- Bez ladu a skladu + trenčianska dychovka Lucerka
- Korben Dallas

Dĺžka podujatia: 420 minút
Vstupenky: https://dk.pezinok.sk/klient-3357/kino-561/stranka...