premiérové uvedenia tohto projektu sa uskutočnia 26. 9. v Bratislave, 27. 9. v Žiline a 28. 9. v Banskej Bystrici.
(N)evergreens II. predstavuje poslucháčsky atraktívne spojenie jazzového kvinteta so sláčikovým komorným orchestrom. Jednou z ideí je priniesť známe i neznáme kompozície širokému okruhu poslucháčov.
Prečo práve (N)evergreens? Na premiérovom uvedení albumu odznejú nielen vlastné kompozície, ale aj viac alebo menej známe skladby, ako napríklad úpravy slovenských kolied, suita z filmu Princezná so zlatou hviezdou na čele a pod. Poslucháč sa stretne nielen so známymi nadčasovými skladbami, ale aj s originálnymi novými kompozíciami.
Legendárny americký trubkár Bobby Shew o Jurajovi Bartošovi povedal: „Niekto pred rokmi napísal, že existujú dva druhy hudobníkov, slávni a veľkí. Niekedy sa veľkí stanú slávnymi, ale často sa skutočne skvelí hráči nedočkajú celosvetovej pozornosti, ktorú si zaslúžia. To ma privádza k zmienke o Jurajovi Bartošovi, o ktorom VIEM, že je skutočne skvelý hráč, nielen skvelý trubkár, ale ešte viac, skutočne skvelý hudobník. Má fantastické technické dispozície, je skvelý jazzový improvizátor a na klasickú hudbu je dobrý ako dobrí hráči, ktorí sa jej venujú. Je to veľmi skromný, vrúcny a úprimný človek. Nepreháňam. Skrátka ho musíte počuť hrať.“
Na koncertoch (N)evergreens II. účinkujú: Juraj Bartoš – trúbka, ktídlovka, Martin Uherek – saxofón, Ľuboš Šrámek – klavír, Matej Štubniak – klavír, Peter Solárik – kontrabas. Sláčikový orchester s koncertným majstrom Mariánom Svetlíkom diriguje Peter Valentovič.
Album je k dispozícii na streamovacích službách. Vstupenky na koncerty tu