Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Filmy .týždňa: Veční hriešnici, ťaživé mlčanie a futbalové prasa

.martin Papšo .kultúra .film

Niektorí v ňom videli talent. Má rád luxus, je vulgárny a fascinovaný vlastnými telesnými tekutinami. To, čo predvádza, je občas prestrelené. Nehovoríme o predsedovi, ale o hlavnej postave českej komédie, o jednoduchom futbalistovi.

Filmy .týždňa: Veční hriešnici, ťaživé mlčanie a futbalové prasa PRESSFOTO CONTINENTAL FILM Michael B. Jordan ako Smoke v akčnej hororovej dráme režiséra Ryana Cooglera Hriešnici.

hudba a šport sú hlavné témy aktuálnych filmových premiér. Najskôr zavítame na juh USA v 30. rokoch minulého storočia, kde si černošské dvojičky po návrate z Chicaga otvoria lokál s bluesovou hudbou. Oveľa väčšie starosti ako členovia KKK im budú robiť upíri. 

Druhý film je, naopak, takmer bez hudby a sústredí sa na mladú tenistku, ktorej tréner je vyšetrovaný pre neprístojnosti, ale ona mlčí. Aby toho športu nebolo málo, zopakujeme si divokú jazdu s futbalovým géniom, ktorý vymenil talent za bujaré večierky. Rovnako by dopadol aj Vladko, keby sa ho nebol ujal tatko.

film týždňa: Hriešnici

Dvojičky Smoke a Stack sa po pár rokoch strávených v Chicagu vracajú do rodného mestečka. Za peniaze, ktoré ukradli gangstrom, chcú otvoriť podnik pre členov miestnej černošskej komunity.

 

BEZ VÁS SA NEPOHNEME

Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite