no čím hlbšie sa dnes ponárame do egyptskej histórie, tým je väčšia šanca, že sa dostaneme nielen k faraónom, ale aj k bohom, ktorí s nimi boli úzko spájaní, k symbolom, mýtom a legendám.
ako grécki dejepisci objavovali staroveký Egypt
Všetci vieme, že egyptská civilizácia patrí k najstarším na svete, že viac ako deväťdesiat percent Egypta pokrýva púšť a že pyramídy boli monumentálne hrobky v tvare kvadratického ihlana, v ktorých boli kedysi pochovávaní faraóni. Zároveň pozdĺž Nílu, najdlhšej rieky sveta, žili obyvatelia Egypta, ktorí každý rok čakali najmä na to, kedy sa vyleje zo svojho koryta a zúrodní tým pôdu na poliach, na ktorých denne tvrdo pracovali a pestovali obilie.
Taktiež nám je známe, že títo slnkom pobozkaní ľudia uctievali skutočne veľké množstvo bohov a bohýň, vďaka čomu mali takmer na všetko vysvetlenie. Verili, že bohovia a bohyne spolu s nimi kráčajú po Zemi a nie sú to iba nehmotné postavy, ale dokonca aj ich faraóni, ktorým rovnako ako bohom stavali majestátne chrámy a sochy, ktoré siahali priam až do neba.
Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.