Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pavol Čekan: Takto by sme dnes žili pri vysokej zaočkovanosti

.pavol Čekan .komentáre

Odchod vyčerpaných zdravotníkov a 3300 – 3500 pacientov s ťažkým covid-19 si vyberajú svoju daň. Ako by to ale vyzeralo, ak by sme mali zaočkovaných takmer všetkých nad 50 rokov?

v nemocniciach by sme mohli mať, podľa mojich výpočtov, len 5001000 covid-19 pacientov. Boli by tam preto, že aj napriek vysokej zaočkovanosti skupiny nad 50 rokov by do nemocníc prichádzali aj niektorí zaočkovaní z tejto vekovej kategórie, plus mladší hospitalizovaní. Ani vakcína nedokáže kompenzovať pridružené diagnózy, rizikové faktory, a sú aj medzi nami takí, ktorí sa zo zdravotných dôvodov očkovať nemôžu.

Pre pacientov s inými diagnózami by to však znamenalo, že ich termíny operácií by sa neodkladali v takej miere a bez jasného nového termínu. Zdravotníci by pri tomto počte pacientov s covid-19 nešli na hranicu svojich síl a nebojovali by s frustráciou z toho, ako mohlo byť všetko inak. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite