Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slavomíra Henčeková: O čo nikto nestál

.slavomíra Henčeková .komentáre .názor

Svoj komentár vždy píšem na poslednú možnú chvíľu – v stredu poobede. Niežeby nebolo dovtedy o čom, ale nikdy neviem, čo sa ešte zomelie a chcem ho mať čo najaktuálnejší. To, že bude tou najaktuálnejšou informáciou postrelenie predsedu vlády, som si nikdy nepomyslela.

v prvom rade ma ospravedlňte za to, že minulý týždeň komentár nebol. Hrala som divadelné predstavenie, na poslednú chvíľu v inej zostave, než som bola zvyknutá. Ešte na poslednejšiu chvíľu mi v hre režisér niečo zmenil a to celé v spojení s nešťastnou náhodou viedlo k tomu, že som skončila po páde na zemi s pomliaždenými rebrami a snáď len s natiahnutým svalom v ramene. Dohrala som, ani neviem ako. Dokonca ma porota – keďže to bola divadelná súťaž – pochválila za herecký výkon. 

Teraz poďme k vážnejším udalostiam. Premiéra Slovenskej republiky postrelili. Keďže tento komentár čítate v piatok, určite už všetci viete oveľa viac podrobností ako ja teraz. V parlamente akurát prebiehala rozprava k novému zákonu o RTVS, od ktorého koalícia napriek obrovskej kritike nechcela ustúpiť. Udalosť sa stala o 14:40 v Handlovej po výjazdnom rokovaní vlády. Útočníka ihneď zadržali.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite