Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Cigarety a pesničky

Tento film si môžete pozrieť, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Cigarety a pesničky

Cigarety a pesničky

.marek Šulík

Jana Belišová počas dlhodobého muzikologického projektu nazbierala stovky starodávnych rómskych piesní a stretla mimoriadne talentovaných rómskych spevákov. Nechcela, aby ich hlasy a piesne ostali uzavreté v rómskych osadách a tak sa rozhodla zrealizovať projekt afterPhurikane - hudobné zoskupenie rómskych i nerómskych hudobníkov. Dokumentárny film Cigarety a pesničky zaznamenáva ich stretnutie v roku 2009, počas ktorého nahrávali piesne pre CD. Nie je to ale film len o hudbe a vzájomnej ovplyvniteľnosti, ale aj o tolerancii, ​tvorivosti, vnútornej kráse a láske vo svete, v ktorom žijeme.

Rok výroby 2010
Režisér Marek Šulík a Jana Kovalčíková
Web www.zudro.sk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.

„Keď Marek Šulík strihal tento film, často sa usmieval, mať čosi dočinenia s takým materiálom mu aj po hodinách a hodinách práce spôsobovalo neutíchajúcu radosť. Preniesol ju aj do filmu, cítime ju a uistíme sa, že svet je napriek všetkému a práve preto všetko skvelým priestorom pre ľudský život. Že niekedy netreba žiadať veľa, „celkom stačí“ pozitívna uvzatosť, zachovať si pokoru a zároveň schopnosť prekračovať hranice – a dovtedy nevidený Sezam sa otvorí a vydá nebývalé poklady.“

Zuzana Mojžišová, .týždeň