Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Lyrik

Tento film si môžete pozrieť, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Lyrik

Lyrik

.arnold Kojnok

Slovenský dokumentárny film (83 min.) LYRIK mapuje život a dielo historika Jána Mlynárika (1933- 2012), ktoré sa odvíjali až bytostne blízko kontroverzných udalostí v rámci dejinného vývoja v bývalom Československu. Ponúka odpoveď na niektoré otázky týkajúce sa stavu spoločnosti v dvoch, dnes už samostatných štátoch.

Rok výroby 2014
Režisér Arnold Kojnok
Web www.arinafilm.sk
Produkcia ARINA film production

„Prečo Lyrik? Zdá sa, akoby eštébáci mali zmysel pre humor. Dať krycie meno prenasledovanej osobe „Lyrik“ - v tom je čosi bizardné, absurdné, zvrátené. Lyrika, ako vieme, je emocionálne básnictvo, poézia, krása vyjadrená veršom. Životná cesta Jána Mlynárika rozhodne nobola lyrická, poetická. V jeho osobe nachádzame vzdelaného historika, priameho, angažovaného a nekompromisného človeka, utrápeného otca. Film Lyrik zrkadlí celú absurdnú, bizardnú, zvrátenú perfiditu našej nedávnej minulosti. Tá doba popravde nemala zmysel pre humor. Lyrik je esteticky krásny, eticky užitočný a historicky dôležitý film.“

Ingrid Mayerová, dramaturg, docentka v Ateliéri dokumentárnej tvorby FTF VŠMU