Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Lyrik

Tento film si môžete pozrieť, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Lyrik

Lyrik

.arnold Kojnok

Slovenský dokumentárny film (83 min.) LYRIK mapuje život a dielo historika Jána Mlynárika (1933- 2012), ktoré sa odvíjali až bytostne blízko kontroverzných udalostí v rámci dejinného vývoja v bývalom Československu. Ponúka odpoveď na niektoré otázky týkajúce sa stavu spoločnosti v dvoch, dnes už samostatných štátoch.

Rok výroby 2014
Režisér Arnold Kojnok
Web www.arinafilm.sk
Produkcia ARINA film production
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.

„Prečo Lyrik? Zdá sa, akoby eštébáci mali zmysel pre humor. Dať krycie meno prenasledovanej osobe „Lyrik“ - v tom je čosi bizardné, absurdné, zvrátené. Lyrika, ako vieme, je emocionálne básnictvo, poézia, krása vyjadrená veršom. Životná cesta Jána Mlynárika rozhodne nobola lyrická, poetická. V jeho osobe nachádzame vzdelaného historika, priameho, angažovaného a nekompromisného človeka, utrápeného otca. Film Lyrik zrkadlí celú absurdnú, bizardnú, zvrátenú perfiditu našej nedávnej minulosti. Tá doba popravde nemala zmysel pre humor. Lyrik je esteticky krásny, eticky užitočný a historicky dôležitý film.“

Ingrid Mayerová, dramaturg, docentka v Ateliéri dokumentárnej tvorby FTF VŠMU