Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.voľby
Nový príbeh Slovenska

Nový príbeh Slovenska

.redakcia .slovensko .voľby 01.03.2020

Parlamentné voľby sú za nami. Najviac hlasov získalo hnutie OĽaNO, ktoré sa krátko pred voľbami stalo náhlym favoritom a tento trend len potvrdilo. Ako prebiehala volebná noc v straníckych centrálach a aké boli prvé reakcie politikov na volebné výsledky?

.týždeň

Pointu dal Paška

.eva Čobejová .časopis .voľby 17.11.2014

V Košiciach to bolo tak: volebná komisia ešte hádam ani nezačala poriadne spočítavať hlasy a každému pozorovateľovi bolo jasné, ako to dopadne. V centrále Rudolfa Bauera, ktorého pritom podporilo vo voľbách deväť pravicových strán, bolo ako na kare. Okolo desiatej tam sedelo asi dvadsať ľudí, zväčša neznáme tváre, na stoloch skromné pohostenie a pochmúrna nálada. Kandidát Rudolf Bauer mal už okolo desiatej rezignovane smutný úsmev, hoci pred televíznymi kamerami ešte hovoril, že tento model zjednotenej pravice by mohol byť príkladom aj pre iné mestá.

.týždeň

Nesrovnal to dal

.marek Vagovič .časopis .voľby 17.11.2014

Bratislavu bude štyri roky viesť bývalý politik SDKÚ Ivo Nesrovnal, ktorého ešte donedávna nikto nepoznal. Do minulosti, naopak, zrejme definitívne odchádza jeden z lídrov novembra 1989 Milan Kňažko.

.týždeň

Nesrovnal prichádza, Paška odchádza

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .fero Múčka .časopis .voľby 17.11.2014

Aj keď výsledky komunálnych volieb budú viaceré politické strany interpretovať ako svoj jednoznačný úspech, platí, že v spoločnosti silnie volanie po novom type politiky.

  •