Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.štýl
.týždeň

Návrat k stolu

.eva Čobejová .časopis .štýl 08.11.2009

Ako dnes možno osloviť ľudí, či by náhodou za ich rodinným stolom nebolo jedno voľné miesto pre opustené dieťa? Žeby sa začalo hovoriť o stolovaní?

.týždeň

Moja diagnóza: učiteľka

.eva Čobejová .časopis .štýl 25.10.2009

Ženy sediace v kruhu s očakávaním hľadia na dve mladé lektorky. Tie naštartujú počítač a na premietacej stene sa zjavia tri zlovestné slová Burn out Syndrome.

.týždeň

Telá ako dôkaz

.dana Miháliková .časopis .štýl 27.09.2009

Jedným zo zaručených spôsobov, ako si vydobyť pozornosť, je zobliecť sa. Tomuto trendu neodolal ani človek z ľudu. Na rozdiel od celebrít sa obnažuje verejne a bez nároku na honorár.

.týždeň

Telá ako dôkaz

.dana Miháliková .časopis .štýl 27.09.2009

Jedným zo zaručených spôsobov, ako si vydobyť pozornosť, je zobliecť sa. Tomuto trendu neodolal ani človek z ľudu. Na rozdiel od celebrít sa obnažuje verejne a bez nároku na honorár.

.týždeň

Majstri

.tomáš Gális .časopis .štýl 14.09.2009

Roky, keď bol inštalatér nedostupný ako prezident republiky, keď sa sebarealizácia niekedy obmedzovala len na prácu v domácnosti a keď nedeľnému obedu kraľoval Přemek Podlaha ako moderátor programu Receptář nejen na neděli, nám tu zanechali celkom pekné dedičstvo.

.týždeň

Ako nafúknuť víkend

.časopis .štýl 10.08.2009

Jedným z najväčších snov detstva je prevrátiť týždeň – aby bolo päť dní voľných a dva pracovné. A jednou z najhorších nočných môr ranej dospelosti je poznanie, že človek sa už do dôchodku nevyslobodí z neúprosného rytmu: víkend, práca, víkend, práca.

.týždeň

Keď si nesadnem, schudnem

.lucia Kulihová .časopis .štýl 02.08.2009

Koľkokrát za život človek balansuje na okraji priepasti? Zrejme si to neuvedomujeme, ale aj navonok nevinné odhodlanie na zmenu životného štýlu môže vyústiť do chorôb, s ktorými sa nezriedka spája smrť.

.týždeň

Jún v záhrade

.tomáš Gális .časopis .štýl 12.07.2009

Neviem, ako inde, ale aspoň na Záhorí je jún, teda jeho prvá polovica, najsladšou časťou roka. Ešte stále zrejú jahody, čerešne a maliny sú na vrchole a dozrievať začínajú aj ríbezle a egreše. V porovnaní s nasledujúcim obdobím je to skrátka raj.

.týždeň

Akö domå

.tomáš Gális .časopis .štýl 12.07.2009

On a ona. Ležia pred obrazovkou. Každý na svojom gauči. Prepínajú. Z Ordinácie na Panelák, z Paneláka na Rádio. Cítia, že s Alžbetkou Fumačovou, Ivanou Švehlovou a Terezou Horeckou sú ako jedna veľká rodina. Keď pre nič iné, tak preto, že zadky si váľajú na rovnakých sedačkách Ektorp.

.týždeň

V hlavnom meste dizajnu

.renata Rehorovská .časopis .štýl 21.06.2009

Salone de Mobile je najväčší veľtrh nábytku a dizajnu na svete. Čoraz väčší veľtrh, ktorého 48. ročník sa nedávno skončil, si už pred niekoľkými rokmi vyžiadal výstavbu nového výstavného areálu na okraji Milána v časti Rho. Areál navrhol známy architekt Massimiliano Fuksas. Jeho poznávacím znamením je plexisklové prekrytie promenád organických tvarov, ktoré spája jednotlivé pavilóny. Expozičná plocha takmer 50 hektárov je približne osemkrát väčšia ako krytá plocha bratislavskej Incheby. Nadvládu talianskeho dizajnu vyjadruje aj pomer domácich firiem ku zahraničným: z celkového počtu 2 723 vystavovateľov bolo len 911 zo zahraničia. Zatrávnené plochy, obkolesujúce pavilóny, ktoré boli pôvodne určené skôr ako vizuálny doplnok k betónovým halám, ale už niekoľko rokov slúžia na oddych a relax unavených návštevníkov, prešli opäť zaťažkávajúcou skúškou viac než 300 000 hostí. Mali sa na čo pozerať: Každý druhý rok je súčasťou Salónu samostatná výstava svietidiel alebo kuchýň a Salone Satelite, prestížna konfrontácia mladej dizajnérskej generácie, tohto roku z 36 krajín sveta.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 3. stránka z 4
  • 4