Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.film
.týždeň

Nové filmy v Novom Yorku

.mária Modrovichová .časopis .film

Sú obdobia, keď určitých hercov vidieť všade. Ide im karta. Keď som bola naposledy v

.týždeň

Film Mamma Mia!

.časopis .film

Dvadsaťročná Sophie (Amanda Seyfried) sa bude vydávať. Pred svadbou túži spoznať svojho otca, o ktorom nič nevie. Akoby náhodou objaví v matkinom denníku mená troch mužov, ktorí prichádzajú do úvahy v bitke o otcovstvo, a preto ich v mene svojej matky pozve na svadbu.

.týždeň

Film V údolí Elah

.ľuba Heinzlová .časopis .film

Film režiséra Paula Haggisa predstavuje vydarený pokus vyrovnať sa s dôsledkami vojny v Iraku. Keď sa jeden z vojakov po návrate z misie v Iraku stratí, jeho otec, bývalý vojenský vyšetrovateľ, sa vydá v jeho stopách. Čoskoro zistí, že syn sa stal obeťou vraždy a jeho pátranie sa zameria na odhalenie páchateľov.

.týždeň

V Brugách

.časopis .film

Po neúspešnej akcii odchádzajú dvaja rozhádaní nájomní vrahovia z Británie do belgického mesta Brugy. Počas čakania na ďalšie pokyny od šéfa sa antipatia pomaly mení na priateľstvo, ktoré však naruší ich nová úloha.

.týždeň

Buscemi robí rozhovor

.zuzana Mojžišová .časopis .film

Steve Buscemi je celkom výnimočný. Je hviezdou amerického nezávislého filmu, ale zároveň sa objavuje aj ako predstaviteľ rôznych postáv v hollywoodskych kasových trhákoch. Je hercom, ale už vyše desaťročia aj úspešných režisérom.

.týždeň

Portrét temnoty

.ľuba Heinzlová .časopis .film

Druhý diel novej batmanovskej série v réžii Christophera Nolana ponúka precíznu štúdiu duševne narušených charakterov, strhujúci príbeh i dômyselné formálne spracovanie.

.týždeň

Iná Báthoryčka

.peter Nágel .časopis .film

Kde bolo, tam bolo, žil raz jeden mních. Žil v dobe neobyčajnej ženy, o ktorej sa šírili hrôzostrašné chýry a ktorá bola bohatšia než samotný kráľ. Aj preto sa jej báli všetci biedni ľudia, i preto bola nepohodlnou v očiach mnohých mocných...