Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie ŠTS v kauze vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej.

.fenomén
.týždeň

Ja a princezná

.časopis .fenomén

Podala som si ruku s princeznou Dianou. Keď niekde poviem túto vetu, vzbudím okamžite rešpekt či vážnosť. Hoci okolnosti celej tejto akcie boli veľmi prozaické. Jedného rána v máji 1991 som sa ponáhľala k zubárovi cez stred Bratislavy, keď zrazu polícia prehradila Panskú ulicu, a ja som sa nechtiac ocitla za širokou žltou páskou.

.týždeň

Duch, srdce, technika, telo

.časopis .fenomén

Neobyčajne láskavý tichý drobný muž so smieškom v očiach hovorí, že čím je človek starší, tým jemnejšie má cvičiť svoje karate.

.týždeň

Príbeh karate

.časopis .fenomén

Slovo karate znamená prázdnu ruku, ruku bojovníka, ktorá nedrží nijakú zbraň, lebo je sama zbraňou. Dnes sa tak nazýva i šport, ale tradičné karate nie je športom. Nesúťaží sa v ňom a neudeľujú sa medaily. Ide o niečo omnoho vážnejšie, staršie, tajomnejšie a súkromnejšie.

.týždeň

Woodstock v Pezinku

.časopis .fenomén

Pred tridsiatimi rokmi, 9. júla 1977, sa na amfiteátri v Pezinku konal posledný z dvoch Koncertov mladosti. Boli to prvé a vďaka komunistom aj na dlhý čas posledné letné hudobné festivaly v Československu.

.týždeň

Pezinok bol najdôležitejší

.časopis .fenomén

Český hudobný kritik Vojtěch Lindaur považuje Koncerty mladosti v Pezinku za vydarený pokus o „československý Woodstock,“ a najviac ho prekvapila ústretovosť Pezinčanov. Vie, že bol svedkom niečoho, čo sa už nikdy nezopakuje.

.týždeň

Baby boom?

.časopis .fenomén

Miesto deja: pôrodnica v jednom meste na strednom Slovensku. Je letný podvečer a pôrodné asistentky sa chytajú za hlavu. „Plné mesto tehotných,“ sťažuje sa jedna. „A všetko to chodí rodiť k nám.“ Žeby sa Slovensko konečne šplhalo z populačnej priepasti?

.týždeň

Možno nás v skutočnosti ubúda

.časopis .fenomén

Demograf Boris Vaňo z Inštitútu informatiky a štatistiky Infostat: Možno nás v skutočnosti ubúda

.týždeň

Stará dáma

.časopis .fenomén

Vraj stojí na pokraji priepasti. Denník France Soir uverejnil na titulnej strane jej parte. Vyše storočná Stará dáma však ešte ani zďaleka nezomiera.

.týždeň

Tour a médiá

.časopis .fenomén

Okolo piatich hodín. Približne toľko trvá prenos z jednej etapy Tour de France. Poviete si, poriadna nuda. Pozerať sa 300 minút na chrbty či tváre súperiacich chudých mužov na bicykloch. Omyl.