Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.editoriál
Štefan Hríb: Svet nahrávky

Štefan Hríb: Svet nahrávky

.štefan Hríb .názory .editoriál 31.10.2021

Obsah odpočutých rozhovorov na poľovníckej chate je svedectvom. Je to priznanie o celej jednej ére, v ktorej sa Slovensko pokúsilo o štát, ale zrodilo len územie. Lebo štát sú pravidlá, no územie je priestor pre korisť.

Únava

Únava

.štefan Hríb .názory .editoriál 24.10.2021

Rozumiete prípadu Santusová? Viete, koho bráni inšpekcia a prečo útočí na vyšetrovateľov NAKA? Chápete, o čom sa rozprávali odpočúvaní vyšetrovatelia Očistca? Nie celkom? Ste z toho unavení? Tak presne toto chceli sily minulosti.

Štefan Hríb: Prečo sa nepočúvame

Štefan Hríb: Prečo sa nepočúvame

.štefan Hríb .názory .editoriál 10.10.2021

Všeličo je dnes v hre. Návrat uneseného štátu, mnoho úmrtí v tretej vlne, pokračujúci úpadok nezreformovaného školstva a zdravotníctva. Ale aj rozpad ponovembrového spojenectva konzervatívcov a liberálov.

Štefan Hríb: Pomáhať a chrániť

Štefan Hríb: Pomáhať a chrániť

.štefan Hríb .názory .editoriál 02.10.2021

Nový šéf polície nie je zatiaľ veľmi známy. Viedol zásahový tím polície, stal sa predsedom celoeurópskej organizácie špeciálnych jednotiek a v januári kandidoval na policajného šéfa. Dnes ním je – a okamžite sa niečo pohlo.

Štefan Hríb: Krajina v úzkosti

Štefan Hríb: Krajina v úzkosti

.štefan Hríb .názory .editoriál 18.09.2021

Aké je Slovensko? Podľa pápeža sme poéziou, čo je okrem zdvorilosti aj zaujímavý postreh. Vymyká sa našej súčasnosti, pretože je omnoho dlhodobejší. To je nádejné. Ale akou krajinou sme tu a teraz?

Štefan Hríb: Iný Boh pápeža Františka

Štefan Hríb: Iný Boh pápeža Františka

.štefan Hríb .názory .editoriál 12.09.2021

Prítomnosť pápeža vie premeniť bežnú chvíľu na výnimočnú. Špeciálne František má dar osloviť srdcia ľudí, a to bez ohľadu na ich vieru. Ale ak bude výsledkom jeho návštevy len toto, Slovensko premárni veľkú šancu.

Štefan Hríb: Výzva z Generálnej prokuratúry

Štefan Hríb: Výzva z Generálnej prokuratúry

.štefan Hríb .názory .editoriál 04.09.2021

Zdá sa to beznádejné – unesený štát sa nadýchol, jeho odporcovia, naopak, dych strácajú. Prepustenie exšéfa SIS a zastavenie stíhania exšéfa Penty – oboje bez rozhodnutia súdov – je len vrchol ľadovca zmaru. A predsa nie je koniec.

Štefan Hríb: Tretia vlna

Štefan Hríb: Tretia vlna

.štefan Hríb .názory .editoriál 28.08.2021

V prvej aj druhej vlne pandémie sme toho nemali veľa v rukách – chýbali skúsenosti, dobre vybavené nemocnice aj dospelé líderstvo. Teraz, na začiatku tretej vlny, je to trochu inak – o jej podobe sme rozhodli najmä my sami.

Štefan Hríb: Na obranu Ameriky

Štefan Hríb: Na obranu Ameriky

.štefan Hríb .názory .editoriál 22.08.2021

Spôsob odchodu americkej armády z Afganistanu bol chybný. Chybný bol aj americký predpoklad, že afganská armáda je vycvičená a odhodlaná na odpor proti Talibanu. A ani „nation building” sa nikde nedarí. Ale nebuďme prirýchli.

Štefan Hríb: Zomrel Michal Serbin – no a?

Štefan Hríb: Zomrel Michal Serbin – no a?

.štefan Hríb .názory .editoriál 08.08.2021

Dva tri články, zopár slov uznania od niektorých politikov, a ticho. Zomrel človek, ktorý si po páde mečiarizmu trúfol na najťažšie kauzy vrátane Ivana Lexu. No a?