Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

TELEVÍZIA Totálna strata súdnosti

.časopis .udalosti

Lykožrút je na Slovensku naozaj zaujímavý fenomén. Nielenže sa mu darí ničiť naše lesy, ale likviduje už aj tak poriadne otrasenú dôveryhodnosť verejnoprávnej STV.

Lykožrút je na Slovensku naozaj zaujímavý fenomén. Nielenže sa mu darí ničiť naše lesy, ale likviduje už aj tak poriadne otrasenú dôveryhodnosť verejnoprávnej STV.
Prvá prekvapujúca informácia bola, že do diskusie STV na kontroverznú tému lykožrúta nebol pozvaný nijaký názorový oponent. Ako neskôr vysvitlo zo zistení kolegov v SME,  oponentúru mala zabezpečiť moderátorka relácie Jana Holéciová, lebo vraj sympatizuje s ochranármi. Tá to však urazene odmietla. Ukázalo sa, že v titulkoch relácie bol medzi jej spoluautormi uvedený aj hovorca ministra životného prostredia Peter Višváder.
No a čerešničkou na torte bola informácia, že celú túto reláciu  zaplatilo ministerstvo životného prostredia zo svojho Environmentálneho fondu. Takže diváci Dvojky mali možnosť vidieť klasickú ukážku propagandistickej relácie za peniaze štátnej moci, akú si tí skôr narodení pamätajú z čias socialistickej televízie. Strápnila sa STV, ministerstvo životného prostredia, ale aj diskutujúci lesníci či odborníci, ktorí legitímne prezentujú svoj názor na potrebu likvidácie lykožrúta. Kto po takom propagandistickom faux pas uverí, že v tomto spore o lykožrúta ide o fundovanú diskusiu dvoch relevantných názorov, kde má šancu presadiť sa ten lepší? Lykožrút to možno prežije, ale dôveryhodnosť verejnoprávnej televízie zrejme nie. Má ešte niekto chuť pozrieť si nejakú odbornú diskusiu na závažnú spoločenskú tému práve na verejnoprávnom programe? Nemal by pocit, že si zbytočne kazí oči a zabíja čas?
.eč
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite