Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Do pozornosti

.časopis .ostatné

BALET SEN NOCI SVATOJÁNSKEJ
STREDA 19. SEPTEMBER
V Historickej budove SND v Bratislave si môžete oprášiť spomienky na horúce leto počas predstavenia baletu Sen noci svätojánskej. Libreto na motívy hry Williama Shakespeara napísal hosťujúci švajčiarsky choreograf a režisér Etienne Frey, hudbu zložil Peter Zagar, scénu navrhol Dušan Soták a kostýmy Katarína Holková. V hlavných úlohách zatancujú Jozef Dolinský ml., Lucia Macíková, Roman Novitzky a Katarína Košíková.  

HUDBA FERMATA
STREDA – SOBOTA 19. – 22. SEPTEMBER
Legendárna slovenská skupina Fermata, ktorá hrá v súčasnosti v zložení František Griglák – gitara, Fedor Frešo – basgitara, Peter Preložník – klávesy a Igor Skovay – bicie, si v polovici septembra vyskúša silu na východoslovenskom turné, ktoré sa začína v stredu v divadle Thália v Košiciach, vo štvrtok pokračuje v Michalovciach, v piatok v Bardejove a v sobotu zahrá v prešovskom Véčku. Turné sa na ďalší týždeň presunie do Vranova a Popradu.  

DIVADLO HAMLETMACHINE
ŠTVRTOK 20. SEPTEMBER
V kultúrnom priestore A4 v Bratislave sa odohrá bratislavská premiéra hry Heinera Müllera s názvom Hamletmachine. Text v preklade Jána Štrassera a Petra Zajaca herecky interpretuje Sláva Daubnerová, vizuál urobil D. Krnáč, hudbu M. Gyárfáš, pohyby E. Píš, softvérový dizajn P. Gonda a zvuk, svetlá a projekciu V. Daubner. Hru tvorí päť obrazov, v ktorých sa striedajú monológy Hamleta a Ofélie a konfrontuje sa mužský princíp so ženským.

VÝSTAVA POĎTE SA POZRIEŤ DOVNÚTRA!
PIATOK 21. SEPTEMBER
Slovenské národné múzeum a spoločnosť Siemens pripravili v novom výstavnom pavilóne SNM na Žižkovej ulici v Bratislave výstavu o histórii medicínskych prístrojov – od tých najjednoduchších až po moderné zobrazovacie systémy. Výstava ukazuje historickú cestu, ktorá rozhodujúcou mierou zlepšila kvalitu života všetkých ľudí a obsahuje množstvo interaktívnych prvkov, ako napríklad EKG stoličku či vyšetrenie prasiatka pomocou endoskopu.

HUDBA WAKING VISION ON TOUR
PIATOK – PIATOK 21. – 28. SEPTEMBER 
Skupiny Waking Vision a Dan Brantigan Quartet sa chystajú na rozsiahle slovenské turné. Zahrajú v Liptovskom Mikuláši, v breznianskom klube Bombura, v Banskej Bystrici, v Žiari nad Hronom, v bratislavskom PKO, v Košiciach, Prešove i Svidníku. V oboch kapelách hrá na gitaru John Shannon a na bicie Martin Valihora. Vo Waking Vision sa k nim pridá Derek Nievergelt na base, trubkár Dan Brantigan má vo svojom kvartete okrem Valihoru a Shannona ešte basgitaristu Oskara Rózsu.

FESTIVAL DIVADELNÁ NITRA
PIATOK – STREDA 21. – 26. SEPTEMBER
V piatok sa začína šestnásty ročník medzinárodného divadelného festivalu Divadelná Nitra 2007. Na jeho programe sú desiatky inscenácií v podaní divadiel zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska, ale aj Nemecka, Chorvátska, Talianska, Slovinska, či Nórska. Okrem divadelných predstavení si návštevníci môžu vychutnať výstavy, koncerty, premietanie filmov alebo navštíviť rôzne semináre a prednášky pre odbornú i laickú verejnosť.

HUDBA DAVOVÁ PSYCHÓZA
PIATOK – NEDEĽA 21. – 23. SEPTEMBER
Slovenská punková skupina Davová Psychóza oslavuje dvadsať rokov svojej existencie rozsiahlym turné po Slovensku a Česku, ktoré vyvrcholí v piatok koncertom v Moravanoch nad Váhom a v sobotu a v nedeľu dvoma koncertmi v bratislavskom klube A4 (vývalé Véčko). V klasickej „davovopsycháckej“ zostave bude vystupovať aj spevák Jano Kassa, ktorý sa vzhľadom na  aktuálne koncertovanie vrátil z Austrálie na Slovensko.

FOTOGRAFIA FOTOMARATÓN
SOBOTA 22. SEPTEMBER
Občianske združenie Zaostri organizuje prvý ročník Bratislavského fotomaratónu. Fotomaratón je v Európe známa a obľúbená fotografická súťaž pre všetkých priaznivcov fotografie. Súťaž spočíva vo vytvorení 12 fotografií na stanovené témy v časovom rozmedzí 6 hodín. Témy sa budú týkať Bratislavy a víťazné fotografie budú vystavené pre širokú verejnosť od 7. do 22. októbra vo výstavných priestoroch kostola Klarisky v Bratislave.

HUDBA PRO-PAIN
SOBOTA 22. SEPTEMBER
V nitrianskom hudobnom klube Stará pekáreň opäť vystúpi obľúbená americká hardcorová skupina Pro-Pain. Ešte im nestihlo uschnúť prepotené oblečenie z ostatného turné a už sú znova v Európe, aby zahrali na koncertoch veci z najnovšieho albumu Age Of Tyranny/The Tenth Crusade. Spoločnosť na turné im budú robiť  thraschcoroví Zuul FX z Francúzska, melodickí metalisti Demia z Holandska a divokí hardcoristi Insane z Budapešti. 

KINO NÁVRAT BOCIANOV
Príbeh mladej letušky Vandy, ktorá má neustále pocit, že musí lietať aj v súkromnom živote bez toho, aby mala pevnú zem pod nohami. Útek do spustnutej dediny Runina, kde žije Vandina babka, ju vtiahne do dobrodružstva vedúceho až k obchodovaniu s ľudskými osudmi. Táto cesta ju núti pozastaviť sa a rozpoznať hodnotu svojho pôvodu a objaviť stratený domov.
Návrat bocianov (SR/Nem./ČR, 2007)
Réžia: Martin Repka. Hrajú: Katharina Lorenz, Lukáš Latinák

KINO GÁDŽO DILO
Mladý Parížan Stéphane sa vydáva kamsi na rumunský vidiek, aby hľadal rómsku speváčku, ktorej hudba mu učarovala. Namiesto nej nachádza komunitu olaských Rómov, s ktorými sa postupne zžíva, ale spoznáva aj trpké ovocie rasovej neznášanlivosti. Film, ktorý teraz prichádza do našich filmových klubov, získal množstvo cien v roku svojej premiéry.
Gadjo dilo (Franc., 1997)
Réžia: Tony Gatlif. Hrajú: Romaine Duris, Rona Hartner

KINO RUŠNÁ HODINA 3
Dvojica, známa z predošlých dielov, ktorú hrajú Jackie Chan a Chris Tucker, zavíta v treťom pokračovaní série do Európy. Problém je, že v tomto prípade ani jeden z nich nie je v domácom prostredí. V obľúbenej akčnej komédii by sa mali objaviť aj hviezdy rôznych profesií a kalibrov – Jean-Claude Van Damme či Roman Polanski. Nuž, uvidíme, čo z tohto vzniklo...
Rush Hour 3 (USA, 2007)
Réžia: Brett Ratner. Hrajú: Jackie Chan, Chris Tucker

.peter Konečný, .vladimír Potančok
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite