Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Film Transformers Tatra film

.časopis .hudba

Na Zem zaútočia mimozemskí roboti Deceptikoni, schopní premieňať sa na akýkoľvek dopravný prostriedok. Ich domovská planéta zanikla a oni túžia vyhubiť ľudstvo a usídliť sa na Zemi.

Na Zem zaútočia mimozemskí roboti Deceptikoni, schopní premieňať sa na akýkoľvek dopravný prostriedok. Ich domovská planéta zanikla a oni túžia vyhubiť ľudstvo a usídliť sa na Zemi.
Proti nim však stojí ďalšia skupina, Autoboti, ktorí chcú našu planétu a jej obyvateľov chrániť. Medzi nimi sa rozpúta vojna o modrú planétu. Režisér Michael Bay vo svojom najnovšom filme recykluje motívy a postupy použité v každom z jeho predchádzajúcich diel. I tu nás čaká triviálny, predvídateľný príbeh s mnohými nelogickými alebo nevysvetlenými dejovými motívmi, popretkávaný úvahami o vlastenectve a heroizme.
Nevyhneme sa ani typicky bayovským zdĺhavým a pomerne ťažkopádnym sekvenciám, ktoré najmä v úvode pripravujú už i tak nadmerne dlhé dielo o potrebnú svižnosť. Znova sa stretneme s extrémne jednorozmernými postavami, ktoré dostanú v priebehu filmu šancu zmeniť sa na uvedomelých hrdinov bojujúcich za slobodu. Rovnako však Bayova nová snímka podľa očakávania prináša mnohé efektné akčné súboje i naháňačky. Režisérova schopnosť komponovať pôsobivé ikonické scény a inscenovať dramatické súboje kompenzuje slabšie stránky diela. V tomto ohľade dosahuje film latku nastavenú predchádzajúcimi Bayovými titulmi, režisér takmer presne kopíruje svoje klasické zábery, sekvencie, no neprináša takmer žiadne inovácie. Mimoriadna pozornosť bola venovaná dizajnu robotických hrdinov, ktorý pôsobí efektne a zároveň realisticky. Snímka Transformers je síce naivná, patriotická a miestami zdĺhavá, no zároveň sa vyznačuje spektakulárnosťou, dramatickosťou a vizuálnou atraktivitou. Jednoducho, typický film Michaela Baya.

.ľuba Heinzlová
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite