Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Film Edith Piaf

.časopis

Film Edith Piaf Magic Box SlovakiaPríbeh malej speváčky s obrovským hlasom. Aj tak by sa dal charakterizovať film o malej veľkej šansoniérke.

Film Edith Piaf Magic Box Slovakia
Príbeh malej speváčky s obrovským hlasom. Aj tak by sa dal charakterizovať film o malej veľkej šansoniérke.
Dej je tvorený epizódami, ktoré dávajú do protikladu začiatky šansónovej legendy, jej detstvo, ktoré prežíva na ulici, v nevestinci a nakoniec v cirkuse s vrcholom jej kariéry a smrťou na strane druhej. Striedanie obrazov zo začiatku a z konca jej života ukazuje, aká veľká zmena v jej správaní a povahe nastala.
Z naivného dievčaťa, ktoré bolo ochotné spievať na ulici za pár drobných a všetkými sa nechávala riadiť sa stáva panovačná žena,  ktorá neprijíma pomoc ani rady. Edith Piaf si užívala všetko, čo jej život ponúkol. Alkohol, drogy i vzťahy. Všetko, čomu sa oddala, ju postupne ničilo. No najväčšmi jej spev, pre ktorý bola schopná urobiť všetko, dokonca obetovať vlastné zdravie. Ale aj napriek svojmu zničujúcemu spôsobu života si Edith splnila sen, ktorý od detstva chcela dosiahnuť. Z dievčaťa z ulice sa stala ženou, ktorá sa zapísala do sŕdc miliónov ľudí. Film sa  končí tónmi jej najslávnejšieho šansónu Non, je ne regrette rien, Nie, nič neľutujem, ktorý je zároveň jej poslednou spoveďou. Pri sledovaní filmu má divák neraz pocit, že sedí v starom zafajčenom kabarete a pôvabná Edith je takmer na dosah.

.veronika Folentová
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite