Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.do pozornosti

.časopis


VÝSTAVA FORMA NASLEDUJE... RISK

UTOROK 14. AUGUST
Milovníkov súčasného umenia poteší výstava, ktorá bude po utorkovej vernisáži až do polovice októbra prístupná v Eszterházyho paláci v Bratislave. Expozíciu pripravila SNG v spolupráci s Centrom súčasného umenia Futura v Prahe a predstaví na nej najaktuálnejšie podoby „novej plastiky“ a architektúry, ktoré riskante spájajú na prvý pohľad nespojiteľné materiály a tvary. Vystavené budú diela slovenskej, českej, rakúskej, nemeckej, francúzskej, holandskej a americkej proveniencie.
HUDBA AL DI MEOLA QUARTET

UTOROK 14. AUGUST

V bratislavskom PKO vystúpi po desiatich rokoch opäť jeden z najznámejších a najoceňovanejších džezových gitaristov sveta, americký rodák Al Di Meola. Jeho nový akustický projekt sa volá Al Di Meola Midsummer Night Quartet a okrem maestra ho tvoria dvaja talianski muzikanti - gitarista Peo Alfonsi a akordeonista Fausto Beccalossi, štvrtým členom je kubánsky perkusionista Gumbi Ortiz. Toto obsadenie sľubuje šťavnatú fúziu džezu, world music a vážnej hudby.
HUDBA FUNK PUNK PROJECT

STREDA – ŠTVRTOK 15. – 16. AUGUST
V rámci bratislavského Kultúrneho leta na nádvorí Starej radnice vystúpi Funk Punk Project, čo je voľné hudobnícke zoskupenie okolo bubeníka Martin Valihoru. V jeho najnovšej verzii budú hrať basgitarista Juraj Griglák, klávesák Juraj Tatár a gitarista Michal Bugala. Na druhý deň večer sa tá istá zostava predstaví aj divákom v košickom divadle Thália. Funk Punk Project je veselá, energiou nasýtená hudba zručných, skúsených muzikantov. Do tanca aj na počúvanie.
FESTIVAL FREQUENCY FEST 2007

STREDA – PIATOK 15. – 17. AUGUST
Kto ešte stále nemá dosť veľkých letných festivalov, môže skúsiť napríklad Frequency Fest, ktorý sa koná pod záštitou rakúskej rozhlasovej stancie FM4 neďaleko Salzburgu. Počas troch dní budú môcť fanúšikovia vidieť a počuť napríklad Chrisa Cornella, Eagles of Death Metal, Tool, Groove Armadu, Juliette And The Licks, Snow Patrol, Nine Inch Nails, The Good The Bad & The Queen, Kaiser Chiefs, Seed, Billyho Talenta a k tomu celú kopu zaujímavých rakúskych kapiel.
FESTIVAL DNI ORGANOVEJ HUDBY

ŠTVRTOK 16. AUGUST
Dni organovej hudby sa konajú v Bratislave už viac ako tridsať rokov. Tentoraz sa začnú v hudobnej sieni Bratislavského hradu koncertom Martina Gála, ktorý zahrá diela J. S. Bacha, W. A. Mozarta, N. Bruhnsa, M. Regera, O. Messiaena a. J.Alaina. V nedeľu budú pokračovať recitálom poľského organistu Józefa Serafina a v ďalších dňoch sa za organom vystriedajú Peter Sochuľák a Imrich Szabó zo Slovenska, Ourania Gassiou z Grécka, Kaoru Hiyama z Japonska a Ulrich Stierle Jr. z Nemecka.
HUDBA ŠANSÓN V KNIŽNICI

ŠTVRTOK – PIATOK 16. – 17. AUGUST
V rámci bratislavského Kultúrneho leta je v pláne aj niekoľko zaujímavých šansónových koncertov. Časť z nich sa odohrá v Lisztovom pavilóne Univerzitnej knižnice, kde zadarmo vystúpia tri významné šansoniérky zo Slovenska a Čiech. Vo štvrtok večer to bude Alena Čermáková so svojou skupinou, v piatok populárna česká umelkyňa Ester Kočičková s klaviristom Lubomírom Nohavicom a v nedeľu Světlana Nálepková, ktorá zaspieva piesne z repertoáru Marlene Dietrichovej.
  HUDBA A OBRAZ SLÁČIKY V SKLE

SOBOTA 18. AUGUST
V rámci cyklu Hudba a zvuk, ktorý je tiež súčasťou Kultúrneho leta 2007, vystúpi na nádvorí Starej radnice v Bratislave violončelové trio Cellomania v zložení Jozef Podhoranský, Ján Slávik a Eugen Prochác. Na programe sú okrem iného skladby Ladislava Kupkoviča, Tadeáša Salvu, Mariána Betka, Bélu Bartóka, Jozefa Haydna či Henryka Góreckého. Súčasťou večera je aj výstava fotografií Martina Fridnera a Jarmily Hojstričovej či sklenených objektov Františka Csandala a Pavla Macha.
  FESTIVAL TRNKOBRANÍ 2007

PIATOK – NEDEĽA 17. – 19. AUGUST
V areáli Likérky vo Vizoviciach sa uskutoční jubilejný 40. ročník vizovického Trnkobraní. Na programe je výkvet i odkvet slovenskej a českej scény populárnej hudby: Arzén, Družina, Čankišou, Gipsy.cz, Mig 21, No Name, Michal Prokop, Buty, Peha, Turbo, David Koller, Horkýže Slíže, Fleret s Jarmilou Šulákovou, Čechomor či Tři sestry. Okrem toho je na pláne výjazdové zasadnutie valašskej vlády s kráľom Bolkom Polívkom, či koštovky slivovice a súťaže v pojedaní slivkových gulí.
  KINO TRANSFORMERS
Transformeri patria k najúspešnejším hračkám v histórii. Roboty, ktoré sa dokážu pretransformovať na ľubovoľný dopravný prostriedok, sú populárne do takej miery, že sa stali hrdinami akčného animovaného seriálu. Tak prečo by nemohli byť aj predlohou pre hraný celovečerný akčný film, zvlášť ak sa produkcie a réžie ujali také profesionálne esá ako Steven Spielberg a Michael Bay?
Transformers (USA, 2007)
Réžia: Michael Bay. Hrajú: Shia LaBeouf, Megan Fox
  KINO NOVÉ FRANCÚZSKO
Na pozadí búrlivých rokov 1758 – 1761, v čase, keď sa odohrával boj medzi Francúzskom a Britániou o nadvládu nad Kanadou, sa odvíja príbeh veľkej lásky medzi lovcom zveri a vidieckym dievčaťom. Odvážny mladík François Le Gardeur zavrhne svoju meštiacku rodinu a dáva prednosť životu v lesoch s Indiánmi. Po návrate domov ho čaká nielen dedičstvo po otcovi, ale aj osudové stretnutie s Marie-Loup.
Nouvelle-France (Kan./Franc./VB, 2004)
Réžia: Jean Beaudin. Hrajú: Noemie Godin-Vigneau, David La Haye
  KINO KRV AKO ČOKOLÁDA
Pred desiatimi rokmi zavraždila skupina krvilačných mužov rodinu istého dievčatka. Malej Vivian sa podarilo utiecť do lesa a premeniť sa tak, že ju lovci nebudú už schopní nikdy nájsť. Stal sa z nej vlk. Po tých rokoch je ešte stále na úteku. Žije v relatívne bezpečnej Bukurešti, kde cez deň predáva v obchode s čokoládou a noci trávi v spoločnosti svojich blízkych – vlkolakov. Všetko však skomplikuje láska.
Blood And Chocolate (USA, 2007)
Réžia: Katja von Garnier. Hrajú: Agnes Bruckner, Hugh Dancy
  KINO VYDÁŠ SA A BASTA
Keď sa mama rozhodne vydať svoje tri dcéry, tak jej v tom nikto nedokáže zabrániť. Prvé dve idú ako po masle, ale tá tretia bude ťažký oriešok... Po úspechu komédie Milovať je zábavné sa Diane Keaton vracia do kín s ďalším bláznivým kúskom. Daphne je hrdá matka, ktorá svoje dcéry vychovala sama a jej materinská láska nepozná hraníc. Aby ich ochránila pred chybami svojej mladosti, rozhodne sa ich dobre vydať...
Because I Said So (USA, 2007)
Réžia: Michael Lehmann. Hrajú: Diane Keaton, Mandy Moore

.vladimír Potančok, .peter Konečný
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite