Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zo Za ľudí odišiel druhý poslanec. Strana stojí pred rozkolom. Strana SaS takisto rokuje, ako ďalej

Ušami Michala Kaščáka

.časopis

Niektoré pesničky majú fascinujúci život – napríklad také Sladké mámení. Bola súčasťou skvelého filmu, ustavičným opakovaním v éteri sa pre mňa stala len jedným z mnohých socialistických hitov.

Niektoré pesničky majú fascinujúci život – napríklad také Sladké mámení. Bola súčasťou skvelého filmu, ustavičným opakovaním v éteri sa pre mňa stala len jedným z mnohých socialistických hitov. Nedávno nás terorizovala v neustále sa opakujúcej reklame, najnovšie sa o popularizáciu piesne postaral Robert Fico – tentoraz ako súčasť nie tak dobrého, ale raketovo veľmi populárneho filmu. Hlavný hrdina nie je krásny ako Zdena Studenková či božská Helena, možno preto pána premiéra jeho výkon tak pohoršil.
Podobné zábavky sa určite dejú na firemných večierkoch často. Ak sa však nad nimi rozhorčuje Robert Fico, tak by mal okamžite podať demisiu. Rozhorčuje sa totiž nad vlastnými zbraňami – a na rozdiel od uzavretých akcií ich on používal verejne. Alebo už zabudol na „Uragán zábavy a politiky“, na ktorý lákal voličov pred poslednými voľbami? Asi mu treba pripomenúť, že kampaň Smeru bola postavená na Petrovi Marcinovi a Andy Krausovi a ich trápnej šou polofekálneho humoru, na ktorej bolo „najvtipnejšie“ prezliekanie fúzatého Marcina za ženu – stačila parochňa a sukňa, tváriť sa jemne priblblo (akože žena, hahaha) a spolu s fúzami to malo trhať bránicu. Druhým pilierom bolo imbecilné strieľanie si zo slovenčiny našich maďarských spoluobčanov (tu si zas vtipálek Andy nasadzoval fúzy aby bol akože Maďarom, ešte chýbala feferónka namiesto nosa, to by bolo skutočne do popuku). Tretím tromfom boli pretextované populárne pesničky (ach tie podobnosti!) spôsobom „slizkejší vyhráva“. Robert Fico s týmito dvoma komikmi precestoval Slovensko... Šéf jeho vtedajšej volebnej kampane, súčasný minister kultúry Marek Madarič o Uragáne zábavy a politiky povedal: "Účinkujú v ňom politici, ukazujú sa ako ľudia. Vedia povedať aj vtip, čo-to zo svojho života. Je a bude to len vyvrcholenie dňa po celodenných stretnutiach s ľuďmi, s ktorými sa hovorí o politike a programe strany.“ Aj ten pán, ktorý spieval Sladké mámení, to nerobí celý deň, predpokladám, že sa na to odhodlal raz za život. Uragán pretransformovaný na Susedov tu ostane ešte dlho. Zabúdajúci Robert Fico s jeho presladeným mámením a zmyslom pre humor na zaplakanie nás bude trénovať vo vlastenectve ešte oveľa dlhšie. A denne.

.michal Kaščák
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite