Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Papieriky z keksíkov

.časopis .udalosti

Sedeli sme s

Sedeli sme s deťmi zo súboru pred jedálňou a čas čakania na autobus sme si krátili špiritizovaním o tom, čím by kto chcel v dospelosti byť. Prvák Romanko, ktorý z obeda zjedol iba mäso a zdôvodnil to tým, že je vegetarián, povedal, že by chcel byť ochranárom. Vedúci pohotovo zareagoval: To je skvelé, tak by si v rámci prípravy na povolanie mohol vyzbierať všetky papieriky, čo tu deti pozahadzovali z keksíkov. Romanko sa však ohradil, že on nechce byť TAKÝM ochranárom. On chce za životné prostredie bojovať a písať petície.
Minulú sobotu som na rôznych televíznych kanáloch narážala na megakoncert Live Earth. Nemohla som si pomôcť, ale keď všetci tí globálne angažovaní umelci na čele s Al Gorom zanietene deklamovali svoju starosť o globálnu klímu, separovaný zber, bioplyny, sťahovanie hudby z internetu namiesto kupovania CD-čiek, konzumovanie zeleniny namiesto mäsa a za všemožné šetrenie surovinami a energiami, pripomínali mi toho pomýleného Romanka.
Zvlášť zábavná bola účasť Madonny, ktorú vinou extrémnej produkcie emisií počas jej posledného svetového turné nazvali médiá klimatickou katastrofou. Jej hovorca však vyhlásil, že účasťou na projekte Live Earth urobila prvý krok k svojej budúcej vyššej zodpovednosti k životnému prostrediu. Niet dôvod neveriť jej hovorcovi, veď Madonna má geniálny nos na to, čo je práve módne v hudbe, obliekaní aj myslení.
Trošku ma prekvapilo, že známy organizátor megakoncertov za záchranu sveta Bob Geldof sa vyjadroval o celej akcii pohrdlivo a nesúhlasne, no ale to bude asi tým, že mu Al Gore vykradol nápad a neprizval ho, aby z toho niečo mal. Takto sa mu dostalo iba dodatočného glosovania americkým komikom Chrisom Rockom, ktorý vraj verí, že toto podujatie skoncuje s globálnym otepľovaním rovnako ako Live Aid so svetovým hladomorom.
Pre začiatok by možno stačilo veriť, že účastníci koncertov si skôr, ako začali bojovať a písať petície za záchranu planéty, vyzbierali okolo seba aspoň porozhadzované papieriky z keksíkov.

.elena Akácsová
, www.t-station.sk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite