Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Teplo, nuda, frajerka

.časopis .komentáre

Uhorková sezóna, naozaj niet veľmi o čom písať, navyše neznesiteľne teplo. Premiér Fico síce občas niečo novinárom podhodí, aby bolo aj v lete o čom písať, ale oveľa ústretovejší k siedmej veľmoci bol jeho český kamarát Jiří Paroubek.

Uhorková sezóna, naozaj niet veľmi o čom písať, navyše neznesiteľne teplo. Premiér Fico síce občas niečo novinárom podhodí, aby bolo aj v lete o čom písať, ale oveľa ústretovejší k siedmej veľmoci bol jeho český kamarát Jiří Paroubek.
Ten pochopil, že v lete sa ľuďom naozaj nechce čítať nič náročné. Treba dodať niečo ľahšie, pikantnejšie, osobnejšie. Jiří Paroubek načrel hlboko do svojho súkromia a konečne priznal a zverejnil svoju frajerku. Mimochodom, blonďavú štíhlu Slovenku z Nitry. Kvôli nej sa odsťahoval z domova od nemladej manželky a začína nový život.
České médiá majú po starostiach. Každý deň môžu rôzni politológovia, psychológovia, sexuológovia či sociológovia rozoberať, čo je to za úkaz, keď moc dodá sexepíl dokonca aj nie veľmi atraktívnemu mužovi. A keďže si to Česi užili už aj pri premiérovi Topolánkovi (tiež výmena za mladší model) a čiastočne aj pri prezidentovi (blonďavá frajerka, ale Klaus ostal s manželkou), rozoberajú médiá výmenu partneriek u svojich špičkových politikov už ako fenomén typický pre svoju súčasnú politickú scénu.

Hoci na adresu neforemného zamilovaného Paroubka vzniká veľa žartov, aj liberálni Česi chápu, že to nie je veľmi smiešne. Aj v Čechách klesá pôrodnosť, sobášov je čoraz menej a kompetentní ľudia sa začínajú pýtať: nebudú sa mladé ženy obávať nevďačnej úlohy tzv. prvej manželky? (Ale najviac detí rodia práve tie prvé partnerky, nie druhé či tretie.) Mladé ženy predsa vidia, čo čaká úbohé prvé manželky. Mladosť strávili výchovou detí, a na prahu staroby ich politicky úspešný manžel odloží ako použitú nepotrebnú vec. So svojimi vráskami či nie práve dokonalými postavami sa navyše stanú terčom posmechu či ľútostivých pohľadov. Nie je teda lepšie, keď si mladé ženy radšej vyhliadnu staršieho muža (aj ženatého), ktorý im už neujde k mladšej?
Paroubkova mladá frajerka nafotená v ležérnej póze v ružových minišatočkách je jasným posolstvom. Ona je víťazka, pani Zuzana, ktorú čaká staroba v osamelosti i hanbe, je porazená. Koľko mladých žien sa nad týmto odkazom zamyslí a začne zvažovať? Chcem raz zažiť to, čo pani Zuzana – alebo radšej zvolím postup slečny Petry?

.eva Čobejová
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite