Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Trest za Nováky?

.časopis

Príbuzní obetí, ktoré zahynuli pri výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky, podali trestné oznámenie na vedenie firmy. Sú presvedčení, že manažment zanedbal dodržiavanie bezpečnostných predpisov.

Príbuzní obetí, ktoré zahynuli pri výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky, podali trestné oznámenie na vedenie firmy. Sú presvedčení, že manažment zanedbal dodržiavanie bezpečnostných predpisov. Matka jednej z obetí Erika Vačková povedala, že zamestnanci boli nútení pracovať v priestoroch, ktoré boli preplnené muníciou. Bezpečnosť a predpisy mali ísť na úkor čo najrýchlejšieho vybavenia zákazky.
Jej dcéra vraj už mesiace pred tragédiou hovorila, že je tam viac munície, ako by malo byť. Vačková je presvedčená, že vedenie o hrubom porušovaní predpisov a zákonov pri skladovaní a rozoberaní munície muselo vedieť. Príbuzní považujú za zvláštne, že v podniku  naďalej pracujú aj ľudia, ktorí sú údajne za tragédiu zodpovední – môžu vraj zahladiť stopy. Vyšetrovanie príčin výbuchu, pri ktorom zahynulo začiatkom marca osem ľudí, pritom stále prebieha.          
.eč .sita
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite