Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kráľovská návšteva

.časopis

Na tri dni zavítala na Slovensko holandská kráľovná Beatrix. Na vlastné oči mohli usmievavú a srdečnú panovníčku zažiť počas prechádzky mestom Bratislavčania i Košičania.

Na tri dni zavítala na Slovensko holandská kráľovná Beatrix. Na vlastné oči mohli usmievavú a srdečnú panovníčku zažiť počas prechádzky mestom Bratislavčania i Košičania. Kráľovná stihla za necelé tri dni naozaj veľa – plavila sa po Dunaji, hovorila s prezidentom, ministrom financií i guvernérom NBS, diskutovala s primátormi, navštívila „zelenú“ školu v Družstevnej pri Hornáde, prezrela si galériu v Čuňove, bola v divadle aj na seminári o viacjazyčnosti a postavení jazykov v Európskej únii.


Holandská kráľovná zanechala po sebe dojem vzdelanej a charizmatickej osoby, ktorá nemá problém hovoriť o odborných témach, ale zároveň sa správať v každej situácii s prirodzenou noblesou, ktorá nevzbudzuje závisť, ale skôr rešpekt a úctu. To vysvetľuje aj fakt, že aj v liberálnom Holandsku je kráľovná mimoriadne populárna a diskusie o zrušení konštitučnej monarchie veľmi nepočuť.
.eč

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite