Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Iránska bomba

.časopis

Riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Muhammad Baradej si myslí, že Irán môže získať do troch až ôsmich rokov atómovú zbraň – ak bude v obohacovaní uránu pokračovať doterajším tempom.

Riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Muhammad Baradej si myslí, že Irán môže získať do troch až ôsmich rokov atómovú zbraň – ak bude v obohacovaní uránu pokračovať doterajším tempom. Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád však dnes prerušenie nukleárnych aktivít svojej krajiny opätovne odmietol. Na stretnutí s veliteľmi islamských revolučných gárd vyhlásil, že jeho krajina si nemôže dovoliť zastaviť svoj jadrový program „ani na okamih“.
MAAE minulý týždeň oznámila, že Irán nielen neprerušil obohacovanie uránu, ako mu uložila Rada bezpečnosti OSN, ale rozvíja svoju technológiu aj ďalej. Rada by preto mohla existujúce sankcie voči Teheránu ešte sprísniť. Pritom už s terajšími má Teherán problém. „Sankcie uplatňované Spojenými štátmi najmä v minulom roku boli škodlivejšie, než sme očakávali,“ uviedol popredný iránsky analytik Saíd Lajláz.
.čtk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite