Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Briti vs. Rusi

.časopis

Bývalému príslušníkovi tajnej služby KGB Andrejovi Lugovému, ktorého chce britská justícia stíhať za vraždu bývalého ruského tajného agenta Alexandra Litvinenka,

Bývalému príslušníkovi tajnej služby KGB Andrejovi Lugovému, ktorého chce britská justícia stíhať za vraždu bývalého ruského tajného agenta Alexandra Litvinenka, hrozí podľa ruského podnikateľa Borisa Berezovského smrť. Britská prokuratúra navrhla minulý týždeň zatknúť Lugového za zabitie Litvinenka, ktorý vlani zomrel v Londýne na otravu. Lugovoj vzápätí v Moskve vyhlásil, že je nevinný a že britský krok je motivovaný politicky. Ruská prokuratúra vydanie Lugového vylúčila.
Lugovoj sa s Litvinenkom stretol a pil s ním čaj v Londýne len niekoľko hodín predtým, než kritik Putinovho režimu Litvinenko ochorel. Na londýnskej klinike potom 23. novembra podľahol otrave vzácnym rádioaktívnym izotopom, polóniom 210. Vyšetrovatelia na niekoľkých miestach v Londýne, kde sa Lugovoj pohyboval, našli stopy tejto látky, ktorá býva dostupná len štátnym úradom.
.čtk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite