Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Anička

.časopis

V Česku vrie kauza, ktorá sa začala ako domáca špinavosť, no je z nej celospoločenská rozbuška. Klára Mauerová, obvinená z týrania 7-ročného syna Jakuba, sa dlhšie usilovala o adopciu 13-ročnej dievčiny Aničky.

V Česku vrie kauza, ktorá sa začala ako domáca špinavosť, no je z nej celospoločenská rozbuška. Klára Mauerová, obvinená z týrania 7-ročného syna Jakuba, sa dlhšie usilovala o adopciu 13-ročnej dievčiny Aničky. Tá dlho nemala rodný list a dosiaľ sa predpokladalo, že sa narodila „mimo systému“ nejakej narkomanke. Vyšli však najavo bizarné skutočnosti. Nielenže Jakuba týrala aj Klárina sestra Kateřina, ale Anička zrejme vôbec neexistuje. Podľa testov DNA ide v skutočnosti o 34-ročnú Barboru Škrlovú, kolegyňu Kateřiny, momentálne nezvestnú.
Ešte bizarnejšie je, že pri úsilí o adopciu „Aničky“ sa angažovala bývalá zástupkyňa ombudsmana Anna Šabatová a aj novinár a ekologický aktivista Jakub Patočka, rodinný priateľ Mauerových. Robili to z nevedomosti alebo kryli nejaký škandál? Tak či onak, prípad odhalil množstvo dier v systéme adopcií a starostlivosti o deti a česká verejnosť je pobúrená.
.mg
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite