Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Na juhu Moravy vyčíňali búrky a tornádo, hlásia obete.

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .osobnosti

Keď som si prečítala, že na nobelovskom ceremoniáli zaspievala Patti Smith Dylanovu pesničku A Hard Rain´s Gonna Fall, potešila som sa. Šípila som miernu bizarnosť. Ale to, čo sa v skutočnosti v tom slávnostnom momente odohralo pred mojimi očami – a každý si to môže pozrieť – sa bráni priamemu pomenovaniu.

Priama reč Lucie Piussi NATÁLIA LOŽEKOVÁ / NATALIALOZEKOVA.SK

nobelovský ceremoniál nie je žiadne béčko, to zbadáte ihneď, aj keď nie ste fanúšikom vyblýskaných ceremoniálov a Patti Smith poznáte dôverne z klubov, festivalov a amfíkov, kde nikto nesedí v róbe s korunkou na hlave. Tu stojí Patti pred ohromným orchestrom, v sále plnej vážnych a významných osobností, medzi nimi kompletná švédska kráľovská rodina. Ligot a lesk.

„A vtedy, v momente, keď sila prostých Dylanových veršov duní ako bomby v Aleppe a ľudia ani nedýchajú, sa to stane. Patti vypadnú slová.“

Jednoduchá a geniálna Dylanova pesnička začne sticha a Pattin hlas sa nesie sústredenou sálou ako hlas šamanskej skquaw – kto ju má rád, pocíti hrdosť na Patti stojacu v novom luxusnom kvádre.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite