Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Aplauz pre slovenské nádeje

.časopis

Na 60. filmovom festivale v Cannes sa sympaticky predstavila aj slovenská kinematografia. Zástupcovia spoločného slovensko-českého pavilónu informovali zahraničných záujemcov o stave domácej audiovízie na Filmovom trhu (Marché du film).

Na 60. filmovom festivale v Cannes sa sympaticky predstavila aj slovenská kinematografia. Zástupcovia spoločného slovensko-českého pavilónu informovali zahraničných záujemcov o stave domácej audiovízie na Filmovom trhu (Marché du film).Počas festivalu vyhlásili aj výsledky prvého scenáristického programu ScripTeast o prestížnu cenu Krzysztofa Kieslowského. Spomedzi dvanástich vybraných scenárov východoeurópskych krajín získala najvyššie ocenenie 29-ročná Zuzana Liová za scenár Dom.
Tridsaťjedenročný producent Marek Veselický spolu s režisérom Patrikom Lančaričom pretavil do reality to, o čom mnohí slovenskí filmári len fantazírujú.
Za súkromné peniaze nakrútili celovečerný hraný film Rozhovor s nepriateľom, a ten sa po Berlíne premietal aj v Cannes.
V zastúpení britskej firmy CineEast, ktorá film už predala do nemecky hovoriacich krajín, má šancu byť uvedený aj na ďalších prehliadkach (Locarno, Benátky, San Sebastian). Marek Veselický zastupoval ako prvý Slovensko v prestížnej spoločnosti „Producers on the Move“. Získal kontakty nielen na vlastné projekty, ale bol oslovený aj pre koprodukčnú spoluprácu. Ako sám poznamenal: „Myslím, že to je cesta aj pre iných. Inú nevidím.“ 
.pn

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite