Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Východ verzus Západ

.časopis .fenomén

Na tohtoročnom Wilsonicu je okrem iných vecí pozoruhodné aj množstvo interpretov z bývalého socialistického tábora – nielen z krajín V4, ale aj z južnejších a východnejších kútov Európy.

Na tohtoročnom Wilsonicu je okrem iných vecí pozoruhodné aj množstvo interpretov z bývalého socialistického tábora – nielen z krajín V4, ale aj z južnejších a východnejších kútov Európy.A tak okrem už spomínaných headlinerov si budete môcť porovnať lotyšský dub Selffish s anglickými dubstepovými frajermi Loefah a MC Sgt Pokes či s nemeckým dubtronickým projektom Pole. „Nadžeznuté“ tóny majú v pláne nielen Koop a The Heritage Orchestra, ale aj poľský Pink Freud či slovenské kapely Lazy Poets a Foolcut, do 80. rokov 20. storočia sa spoza analógových synťákov dívajú estónsky Galaktlan, poľský Maximilian Skiba, ale aj rakúsky Microthol, chýbať nebudú otcovia českého hip-hopu WWW, maďarský šťavnatý global beat Eric Sumo a zvukomalebný estónsky Pastacas.
Na kvalitných vokáloch a pesničkách je postavená nemecká kapela Thief i rakúska krehotinka Mimu, nádejne a sviežo znie aj rumunský Minus či bulharský KiNK, prekvapiť môžu aj účinkujúci z Ukrajiny a Srbska. Rakúsku úderku na festivale vhodne dopĺňa provokačná umelkyňa menom Gustav – Elfriede Jelinek s laptopom či Herbert Weixelbaum, ktorý sa nebojí zahrať Mozarta na gameboyi. Elektronickými hrkálkami vás potešia slovenskí interpreti Teapot a Barbie Idijot, Ameriku budú reprezentovať minimalista Audion a nový kráľ detroitského techna Jimmy Edgar. Veľa zábavy sľubujú aj nemeckí Phon a Chris de Luca a nesmú chýbať ani maskoti Wilsonicu – francúzske klobúkové duo Nôze. Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorých sme nevymenovali – oveľa viac informácií aj hudobných ukážok nájdete na internetovej stránke www.wilsonic.sk
.vp

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite