Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Malorka z filmu

.alexandra Užíková .časopis .lifestyle

Malorku poznáte. Je tam teplo, more a chodí sa tam na dovolenku. Je to jedno z najnavštevovanejších miest v Španielsku a počet turistov stále narastá. Tento rok ich bude ešte viac, a to pre nepokoje v Turecku. 

malorka je naozaj idylická ako z filmu. Olivy, vinice, jaskyne a hory. No a potom sucho. V lete tu vôbec neprší. Na vyschnutej tráve sa pasú ovce, kozy a niekde aj kravy. A tie ovce sú také dooranžova. Asi z toho pieskovca. Je to tu najpoužívanejší stavebný materiál, domčekom dodáva príjemnú atmosféru.

Okrem turistov je tu veľa prisťahovalcov. Väčšinou Angličania a Nemci. Vlastnia bary a reštaurácie, prenajímajú svoje pieskovcové vily. A potom som tu ja – v jednej takej „reštike“ pracujem. Funguje už 18 rokov. Je obľúbená, hostia sa sem každý rok vracajú. Patrí Angličanom a maká tu celá rodina. Ja bývam v jednej z tých oranžových viliek s veľkým bazénom, ktorá je zase v nemeckom vlastníctve. Najviac sa mi však páči, keď môžem vypadnúť z turistického zhonu a len tak sa voziť, spoznávať nové miesta alebo si sadnúť do kaviarne v dedinke neobývanej turistami. To je moje najobľúbenejšie Španielsko.

Viete, že by som sa tu možno aj usadila? Lenže v zime tu niet čo robiť. Ak máte odrobených šesť mesiacov, tak ďalších šesť máte nárok na podporu. Platí to aj pre cudzincov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite